Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek ha késik a fizetés?

Mit tegyek ha késik a fizetés?

Figyelt kérdés
Mit tennétek ha 2 havi béretek elmaradt de már meg van az új munkahely? Milyen megállapodással jöjjek el az előző helyről hogy ne vesszen el a fizetés és megtámadható maradjon a régi cég? Hol tudok ilyen ügyben reklamálni? Ki volt már ilyen helyzetben?
2010. jan. 14. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Rendes, bejelentett fizuról van szó? Utalva vagy kp-ben szoktátok kapni? Ilyenkor aláíratják veled hogy átvetted? Havi bérjegyzéket (azaz fizetési papírt kapsz rendesen minden hónapban)? És mit mondtak, miért késik? Máskor is volt már rá példa?
2010. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendes bejelentett munka. Utalva szoktam kapni a pénzt és ilyenkor nem kel aláírnom sennit. Volt már hogy késett a fizu. Ilyenkor alá kellett írnom a bérlapom. Azért nem kaptam fizetést állítólag mert nincs a cégnek bevétele.
2010. jan. 14. 23:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor gondolom, hogy Te fogsz felmondani, ha már megvan az új hely, ugye?


Akkor a felmondásodba írd bele, hogy igényt tartasz a ki nem vett szabadságod ellenértékére (ha van ki nem vett szabid) és az elmaradt két havi munkabéredre is. A felmondást így is úgy is írásban át kell vetesd a munkáltatóddal! Így lesz a kezedben "papír" arról, hogy ők átvették (és nem reklamálták meg) a felmondásodat így.


Én így csinálnám... De ha van egy jó bérszámfejtő vagy könyvelő ismerősöd, őt is kérdezd meg, hogy van-e még más útja módja a dolognak. Sok sikert!

2010. jan. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!