Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit írjak a kísérőlevélbe?

Mit írjak a kísérőlevélbe?

Figyelt kérdés
Tudom,nem ide való a téma, de gondoltam ti szívesen segítenétek. Most járt le a GYED-em,és munkát keresek. Gondoltam beadom olyan helyekre is az önéletrajzomat, ahová épp nem hirdetnek állást,de szívesen dolgoznék ott. Segítenétek megfogalmazni egy pár soros kísérőlevelet az önéletrajz mellé?
2011. márc. 9. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2011. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezek nagyon jók!!!
2011. márc. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A profession.hu nagyon jó. Szerintem a legjobb az önéletrajz mintáival.

Pályázás előtt érdemes a gerillaönéletrajz.hu-n is olvasgatni.

Fényképet csak a akkor csatolj, ha kifejezetten kérik, de akkor egy kicsit hivatalosat. Jó minőségűt. Születési adatokat, családi állapotot sosem írok bele. Semmi közük hozzá.

Email a nevedből legyen, ne cuncimókus007@mail-com stílusú. Telefonszámnál ha elfoglalt vagy napközben, adj meg időintervallumot, amikor többnyire el tudnak érni.

Mindig az adott pályázathoz írd - újra! - az önéletrajzot, kísérőlevelet.

A kísérőlevélbe olyan információkat írj, ami nincs az életrajzodban. Én ilyeneket írtam bele:


"Az utóbbi időben több dolog is nagyobb szerepet kap az életemben, amik alapjaiban változtatták meg az életünket. Ráadásul számos esetben volt alkalmam kipróbálni magam - munkaterület megnevezése- .

A pályázati kiírás elég izgalmasnak tűnik ahhoz, hogy adott esetben fontolóra vegyek egy szakmaváltást, amennyiben ez a lehetőség közelebb visz a hosszú távú céljaimhoz.


vagy


"Jelenlegi munkahelyemen hasonló munkakörben dolgozom.

Az ügyfelekkel és kollégákkal jó együttműködést tudhatok magam mögött mindenhol, a munkám megbízható, én személy szerint szavatartó, tisztességes ember vagyok.

Számomra nagyon fontos, hogy olyan cégnél dolgozzak, ahol értékelik a tapasztalataimat, elismerik a teljesítményeimet, lehetőségem van az önálló munkára, és a vezetés nyitott az innovatív javaslatokra.

Pillanatnyilag gyed-en vagyok, de ez a munkakezdés időpontját nem befolyásolja.

Remélem hamarosan alkalmam nyílok többet megtudni az ajánlott munkakörről."


Csak tudd mit akarsz és mennyiért.

Mondjuk én jó helyzetben vagyok, mert visszavár a munkahelyem, így nem mindenáron keresek munkát, de ha adódik jobb, akkor elgondolkodom a váltáson.

2011. márc. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elég jók!
2011. márc. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi,aranyosak vagytok. Igazából az első mondattal van bajom,hogy nem tudom,hogy kezdjem. Valami olyasmit szeretnék írni,hogy

Szimpatikus az Önök vállalata, szeretnék ilyen csapatban dolgozni,ezért szeretném beadni az önéletrajzomat. Valahogy ezt kellene normálisan megfogalmazni,mert így elég béna. Az a baj,hogy sok motivációs levél minta van,de mind konkrétan már egy adott pályázatra vonatkozik.

2011. márc. 10. 19:36
 6/11 anonim ***** válasza:

pl: Jogi egyetemet végeztem, és régóta szeretnék ezen a területen (ide írd a vállalat tevékenységét) elhelyezkedni, ezért csatoltan küldöm az önéletrajzomat.

Vagy: Marketing szakot végeztem, nagyon érdekel a vállalat tevékenységi köre, szívesen dolgoznék egy fiatalos csapatban, ezért csatoltan küldöm önéletrajzomat.


én azt a szófordulatot átírnám, hogy "ezért szeretném beadni az önéletrajzomat", mert nem csak szeretnéd, hanem be is adod :)

2011. márc. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a 3. válaszoló jókat írt szerintem
2011. márc. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2011. márc. 11. 08:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok.


Én mindig ezzel kezdem:

A "......"-ban megjelent "....."-i pozícióra küldöm pályázatomat.


Amit te szeretnél megfogalmazni:

Számomra nagyon fontos, hogy olyan cégnél dolgozzak, ahol ....(leírod az elvárásaidat)......, ezért határoztam úgy, hogy beadom pályázatomat a meghirdetett pozícióra.

2011. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hú,nagyon aranyos vagy, ilyesmire gondoltam. Köszi!
2011. márc. 11. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!