Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tetoválás mennyire befolyásolj...

Tetoválás mennyire befolyásolja az jövőbeli karriert?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy idézetet tetováltatni az alkaromra, pontosabban az alkarom belső oldalára.

Valamennyire tartok tőle hogy emiatt a jövőbeli dolgokban (pl. munkavállalás) hátrányba kerülnék, mivel viszonylag látható helyen lenne.

Figyelik a munkáltatók az ilyet?


Válaszokat előre is köszönöm!


18/F


2011. márc. 13. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen, vannak olyan munkakörök, amiket nem tölthetsz be, ha van tetoválásod. Tipikusan a banki alkalmazottaknak nem lehet látható helyen, vagy ha joggal foglalkozol, de például a köztisztviselőknél sem díjazzák a dolgot (bár minden munkakörről nincs információm, lehet, hogy valahol nem törődnek vele).

Ezen kívül is lehetnek ilyen munkák, nem tudom, hogy pl. kórházban mennyire nézik. De bárhol, ahol emberekkel kell foglalkoznod, hátrány lehet a tetoválás.

Szerintem jobban jársz, ha olyan helyre rakod, amit bármikor el tudsz takarni, ha a munka úgy kívánja (nyáron mégsem járhatsz hosszúujjú ingben, főleg ha nincs légkondi). Pl. felkar, mellkas, lapocka...

2011. márc. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hi!

attól függ mit akarsz dolgozni...

vannak olyan munkahelyek, szakmák ahol nem nézik a tetkókat, főleg ha hosszúujjú felsőben dolgozol...

nekem a felkaromon van, nemlátszik ki a póló alól, szóval nem foglalkoznak vele.

2011. márc. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Énis azt gondolom, hogy inkább az eltakarható helyekkel kezdd, persze ha még van hely rajtad:) Amúgy elég szomorú ez a negatív diszkrimináció, amikor már azsem számít "elvileg" ha valaki meleg, kissebbségből származik, nő nemű. Akkor az önkifejezés ezen módját miért kell ennyire elítélni?
2011. márc. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Mert arról, hogy meleg, kisebbségi vagy nőnemű az ember, nem tehet, így született.

Arról, hogy varrat-e tetoválást magára, csakis ő tehet. Senkit nem erőszakolnak be a tetoválószalonba, hogy "márpedig most rád varrunk egy idézetet". Mindenki maga dönti el, hogy megér-e neki annyit egy tetoválás, hogy bizonyos szakmákból szinte kizárja magát vele. Ha viszont így dönt, akkor viselje a következményeit. Ennyi.

Semmi bajom nincs a tetoválással, de ne említsük már egy lapon a születési adottságokkal :)

2011. márc. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Vártam ilyen véleményt is, viszont ezt önkifejezésnek nevezik. És nemkéne, hogy negatív következménye legyen. Hiszen attól senki sem lesz se rosszabb se jobb ember, hogy ki van varrva. Ennyi erővel a festett hajú nőket is érhetné hasonló megkülönböztetés, hiszen őket sem kényszerítette senki a külső tulajdonságaik megváltoztatására. A fülbevalóról ne is beszéljünk...
2011. márc. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Ne haragudj, de nem értek veled egyet. A tetoválás ma inkább divat. Amikor minden harmadik tetovált srác pókhálót rakat a könyökére (eredetileg ezt csak azok varrtak magukra, akik embert öltek), akkor már szó nincs önkifejezésről. Idézetek esetén meg pláne.

És hidd el, nő vagyok és festett hajú, pláne szőke, és nekem is adódnak ebből problémáim. Na de én vállaltam.

Sőt: amikor balettoztam, kivetették velünk a fülbevalót, mert azzal nem szabad felmenni a színpadra (kellemetlen, amikor a nézőnek pont a szemébe villantja a reflektort).

Egyébként nekem is volt olyan időszak, amikor nagyon szerettem volna tetoválást csináltatni, és erre apám azt mondta, hogy az ember hordja a lelkén a tetoválást. Vagy valami ilyesmit.

Egyszerűen vannak olyan munkahelyek, ahol nem tűrik az ilyenfajta önkifejezést. Ez még nem diszkrimináció.

Én itthon nem szoktam ruhát hordani, csak ha jön valaki. Mert így érzem jól magam. Az én vagyok, a ruha meg csak felesleges sallang (na jó, kivéve télen, amikor hideg van). Ettől még eszembe sem jut ruha nélkül kimenni az utcára, mert megbotránkoztatnám az embereket és attrocitások érnének. És ennyit meg nem ér a dolog.

A tetoválás kb. ugyanez. Te döntöd el, hogy mennyire fontos számodra, ráadásul úgy, hogy tudod, mire számíts. Látod, a kérdező is megkérdezte, mert a jelek szerint szeretne tetoválást, de annyira nem, hogy esetleg ha mindenáron bíró szeretne lenni, azt feladja érte. Az ember mérlegel, aztán dönt.

Bocs, messzire mentem. A lényeg az, hogy nem vagy köteles ilyenfajta önkifejezésre és kész. Ha meg csinálod, akkor vállald a következményeket.

2011. márc. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hogy pontosítsak, és egyben válaszoljak egy feltett kérdésre is.

Mivel jövőre jelentkezek felsőoktatásba, így gyakorlatilag most választok pályát.

Első 3 helyen katonai pálya fog szerepelni (ZMNE), míg negyedik helyen informatikus (ME).


Megerősítettétek az érzésem, miszerint hátrány az embernek a tetoválás.

Úgy gondolom akkor vagy elvetem az ötletet, vagy olyan helyre csináltatok ahol nem feltűnő, és minden évszakban takarja ruha, bár nem tudom igazán férfiaknál mi lehet még olyan hely, ahol mutat is, és még nekem is tetszene.

2011. márc. 13. 22:38
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Utánanéztem a pókhálónak, nem azt jelenti, amit gondoltam, a barátom egyszer megfojtom, hogy hülyeségekkel traktál.

Viszont még mindig hiteltelen a 18-20 éves srácokon a sok nagy pókháló :)

2011. márc. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a véleményedet, de nem értek egyet vele. A balettos példát megértem, hiszen ott gyakorlatilag volt zavaró a villanás, tehát annak volt értelme, hogy miért kell kivenni a fülbevalót. Nemvagyok nő és nincs festett hajam, de ismerek jópárat és nem igen tapasztalnak ez miatt negatívumokat. A divatból tetoválást énis ellenzem, de ez ilyen világ sajna. Sok hülyegyerek kemény gengszternek akar tűnni és televarratja magát. Ezt ellenzem énis. De ha az ember igényes munkát visel a bőrén és valóban önkifejezési célzattal, valamint jelentéssel bír az alkotás, az már más kategória. A lényeg nem abban van, hogy nem erőltetik senkire, hanem, hogy ilyen dolog miatt nemszabadna senkit sem megítélni. Tudom persze mindig is lesz mindennemű negatív diszkrimináció, de hadd ne értsek már vele egyet.
2011. márc. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó, akkor maradjunk ennyiben :) patthelyzet :)
2011. márc. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!