Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mitől teszitek függővé ha...

Mitől teszitek függővé ha kérik tőletek, hogy írjátok be a "nettó kereset" igényeteket a jelentkezési lapra? (álláspályázatnál)

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a kérdés az, hogy beírjuk-e, vagy nem, akkor igen beírjuk, hiszen kérik. Anélkül hiányos a pályázat és a kukába kerül.

Legalábbis ha én lennék a pályáztató helyében, én biztos nem hívnék be olyat, aki hiányosan adott be egy pályázatot.

2011. márc. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem erre gondoltam!


Arra céloztam, hogy ha van egy álláspályázat, Te be szeretnéd adni, de ha van fizu megjelölés, akkor hogyan és mi alapján döntöd el hogy elvállalod-e annyiért amennyit beírsz a lapra, és tulajdonképpen nem egy konkrét munkaköri leírást látsz, hanem csak négy kis felsorolást...amiről tudjuk hogy vagy igaz vagy nem.


Tehát ha mondjuk írsz 120e Ft-ot és később kiderül hogy nincs cafatéria, túlóráznod kell nap 1-1,5 órákat, a bérletet sem fizetik ki, a benzinköltségedet sem, ráadásul az egyik héten 1 órával korábban is be kell menned, vagy teszem azt idegen nyelvet is kell beszélned az adott munkahelyen, holott ezek nem voltak megjelölve a hirdetésben, akkor gondolom csak magasabb összegért hajlandó elvállalni ezt egy józan eszű munkavállaló, nemde? Szóval sok kis dolog van amit a munkáltató nem ír bele a hirdetésbe és nem is mernél rá gondolni, ameddig nem kezdik feszegetni a határaidat...


Szóval a kérdésem az lenne hogy etikus-e úgy kérni a leendő munkavállalót, hogy jelöljön meg egy konkrét összeget, ha még teljes egészében nem is tudja hogy mit kell csinálnia és az mennyit ér. ( ez olyan mint amikor leáll a kocsid és felhívod az autószerelőt és megmondod neki hogy leállt a kocsi, mennyiért tudná elvállalni, nemde? Ő sem tudja mire vállalkozik amíg oda nem viszik a kocsit és ameddig meg nem nézi közelebbről)


Szóval ha összeget nem is akarnék beírni (se semmilyen összeghatárt, mert annak a minimumát tekint a munkáltató maximálisan kifizethetőnek) akkor mit célszerű beírni? Hogy a munkakör alaposabb megismerése után nyilatkozol? vagy valami hasonlót?

2011. márc. 25. 13:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Sztem attól függ, mi a végzettséged, mi a munkaköröd, v mennyiből tudsz kijönni. Érdeklődj hasonló munkakörökről. Van, ahol nem a végzettséget, hanem a munkakört fizetik csk meg. Tehát fősulival is csak középfokú bért adnak.
2011. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyit írok be, amennyit kapni akarok, úgy, hogy semmi extrára nem számítok. Felesleges is előre részletezni.


Az autószerelő rossz példa, más rendszerben működik.


Ha összeget nem akarsz beírni, akkor ne számíts sikerre, olyat meg végképp ne írj, hogy csak később adsz meg összeget. Ezzel azt árulod el, hogy nem vagy tisztában a hozzávetőleges feladatokról sem, és nem tudod, mennyit érsz a minkaerőpiacon.

2011. márc. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!