Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy piercinges mennyit keres...

Egy piercinges mennyit keres átlagban? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok. 19 éves vagyok, és régi vágyam, hogy piercinges legyek. Anno tetováló szerettem volna nagyon lenni, de sajnos semmi tehetségem a rajzoláshoz:( Viszont arra gondoltam, hogy piercinges lehetek, legalább mindennapos közelségben lehetek a tetoválás világával is részben:) Az a kérdésem, hogyha elvégzek egy piercer tanfolyamot, és sikerül elhelyezkednem, nagyjából mennyi fizetésre számíthatok? Mennyit keres egy képzett piercinges általában? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 30. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Ez attól függ, hogy hány vendéged van. Ha nem jön senki, akkor 0 Ft a fizetésed. Ezek a szakmák nemigazán jók arra, hogy meg tudj belőlük élni.
2011. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tanfolyamot nem ajánlom! Szerintem jobban teszed ha megkeresel egy hivatásost és tőle tanulsz. Ő mindent elmond mi kell, papírok meg ilyenek.

A keresetről annyit hogy ma már sokan csinálnak ingyen is csak hadd bökhessenek, inkább ilyen mellékállásnak jó szerintem, persze vannak kivételek akik megélnek belőle, csak én nem ismerek egyet se :(.

2011. ápr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia Cody001!


Ez nekem is kérdésem lenne, és itt a gyik-en sok kérdés volt már e témában. Egy jó tanfolyam ára 100-120.000 ft. Itt megtanulhatsz minden piercingtípus behelyezést, gyakorlással, vizsgával együtt. Ez az összeg relatíven hamar megtérül akkor, ha kezdetben csak önmagadtól dolgozol és nem stúdiókban. Miért? Mert akkor tudsz még esetleg mást is csinálni. Egy stúdió akkor sikeres ha sok a vendége, és egy jó stúdióban is max 2-3 piercer dolgozik.(váltott műszakok) De nekik a bérezésük úgy van, ahogy a szerződésük köti. Tehát vagy fix, akármennyit is csináltak, vagy darabszám alapján, illetve órabér kategóriában. Mint a telemarketint-telesales-es melóknál. Egy szalon (BP-en a legolcsóbb) 5.000 ft-ot kér egy pc behelyezéséhez (alap pc-ek) Ebből 100ft a tű ára, 25ft a gumikesztyű darabára, kb 15 ft a csipeszek, fogók, ollók stb-k amortizációs költsége, 30 ft a sterilizáló, tegyük fel, hogy 50ft a lidokain (legyen egy nyelv vagy ajak pc), a sterill mull/géz lap se egy egetverő összeg, szóval eddig kb 250-300 ft. Egy hosszú szárú nyelvékszer (orvosi fém) nagykerárral számolva 500ft, de ha kicsit más, nagyobb palettával árulsz akkor max 1000 ft/ékszer (köves, esetleg titán, bioplaszt...stb). Szóval úgy az egész folyamat ára 1500 ft-ból jön ki. Ennél olcsóbban nem lehetne megcsinálni. (kivétel a sufnituning) Ha te azt mondod, hogy 3000ft/darab áron csinálsz, havi 20 vendéggel, akkor 30.000ft-ot keresel ezzel. Ha drágábban csinálod, lehet kevesebb vendég lesz. Meg fontos a reklám! Viszont ezért neked adót is kell fizetned, kivéve ha feketézel, de azt megjárhatod. Na mindegy, egy egész jó alappal kezdve 50ezret havi meg tudnál keresni vele(MAX!!!) ami kb 2-3 hónap alatt hozná vissza a tanfolyam árát, ami, hozzáteszem 3 hónapos. Szóval ha fél éved van, akkor vágj bele. Esetleg egy másik meló mellett remek kis mellékes az tény, de ha már hírneved van, legalább 100-100 at szúrtál már minden féléből, akkor már érdemes egy szalont felkeresni. Ha nagyon jól csinálod, akkor ezt össze tudod hozni másfél-két év alatt is. De szólok, max havi 50.000 ft-od lesz a kereseted, amiből adózol is. Szóval nem egy húdejó valami. Persze ha utána befutsz, akkor gondolom eléggé jól is kereshetsz. Az intimékszerezés, dermelozás, és a legújabb típusok megismerése tanulása után ha a piacon a szalonban jól viszitek, akkor sztem egy 150-200 ezres fizut tudsz kreálni ebből. Annál többet nem nagyon hiszem, mert a szalonnak ára van...

De persze ezek csak feltételezések, egy szalon akkor működik jól, ha a piercingelés mellé tetoválás, sminktetoválás készítés is vállalnak, illetve összekötve egy kozmetikai szalonnal az oldalatokon már jó cég faragható belőle.

Szóval vágj bele ha tudsz. Én már jó pár ékszert készítettem jó pár helyre, de csak ingyen, baráti alapon, úgy, hogy az ékszert és a tűt ők hozták, vagy a tűt fizették amit patikában lehet am venni, vagy rendelni sok helyről.


Remélem a válaszom kielégítő volt, amennyiben nem, keress meg egy hivatalos piercert! :)

- Blueskin -

2012. márc. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!