Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan működik a közös megegye...

Hogyan működik a közös megegyezés a felmondásnál?

Figyelt kérdés
2,5 éve dolgozok egy gyárnál, leszeretnék számolni, külföldi meló végett, közös megegyezés szerint szeretnék, mivel ha akármi is adódna nem kapnék munkanélkülit... Kérdésem a következő, milyen jogok illetnek engem, félek h nem fogunk tudni megállapodni a közös megegyezésben:S 15.-én utaznék ki, kevés bent az ember :( félek h megszívatnak :(
2011. márc. 31. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

1. Mondd ezt el a főnöködnek. Amennyiben a munkáddal meg vannak elégedve, (nem szoktak naponta leszúrni) akkor valószínű, hogy nem tetszik majd neki, de ha normális, akkor meg fog érteni. Mondd el neki azt is, ha ez nem jön össze, akkor természetesen szívesen maradnál.

2. Ha megért és nem támaszt akadályt, a következőt kell tenni, amennyiben a külföldi munka összejött: Írásban kéred a munkaviszonyod közös megegyézzel történő megszüntetését x dátummal. És ez lehet akár 3-5 nap is a keltezéstől számítva. (Ha a külföldi munka nem jön össze, nem kell kérni a munkaviszony megszüntetését, mardsz ott)


A Munka Törvénykönyve szerint a felmondási idő 30 nap, tehát ha a főnököd azt mondja, hogy add be a felmondásodat amikor akarod, de a 30 naphoz ragaszkodik, akkor azt tanácsolom, hogy semmiképp se add be!! Ugyanis, ha a külföldi munka nem jön össze, a főnöködnek meg oda-adtad az írásos felmondásodat, 30 nap múlva könnyen munkanélkülivé válhatsz. Ha viszont nem adsz be felmondást, és a meló mégis összejön, egyszerűen szólsz neki, hogy főnök holnaptól nem jövök, a papírjaimat majd postázza ki a címemre, és lelépsz. Abban az esetben, ha egy dolgozó 3 napig úgymond "igazolatlanul" hiányzik, a munkáltató automatikusan megszünteti a munkaviszonyt.

2011. márc. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Ezeket jó tudni ilyen esetben

- 3 év munkaviszony után jár csak 1 havi végkielégítés akár közös megegyezésnél is..Mivel te ezt em éred el,így ebből kiesel.

- A felmondási idő 1 hónap.Vagyis a munkaadó a felmondási időtől számítva 1 hónapig még dolgoztat.

Ha közös megegyezéssel mondasz fel,akkor is kérheti az 1 hónap felmondási időt a munkaadó,ha szükség van a munkádra(kevés ember,sok meló stb)

Általában a közös megegyezésnél a felmondásban beleszokták írni,hogy (a te esetedben) "külföldi út miatt kérem a felmondási idő elengedését" A főnök ha rendes akkor elengedi a felmondási időt,vagy 2 hetet dolgoztat le..Ez csakis a főnök és a te tárgyalásod eredménye lesz.

Anno annak idején én is ezért mondtam fel,mert külföldre távoztam.Nekem a főnököm 2 hetet kért,így azt le kellett dolgoznom.

Ilyenkor ha tudod,hogy mikor mész külföldre jóval előbb jelezni kell a cégnek,hogy fel fogsz mondani a külföldi út miatt...

2011. márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

" Ha viszont nem adsz be felmondást, és a meló mégis összejön, egyszerűen szólsz neki, hogy főnök holnaptól nem jövök, a papírjaimat majd postázza ki a címemre, és lelépsz."

2.5 év munkaviszony után ha így lép le az ember a cég be is perelheti.(volt már rá példa)A kollégám lelépett evvel a módszerrel.Perelte a főnök,hogy megkárosította a céget,mert a hirtelen távozása miatt kiesett egy betanult ember,és nem volt idő mást betanítani.A lelépése miatt a munka megtorpant..A bíróság a főnöknek adott igazat,és elég komoly pénzbírsággal büntették a kollégámat. Nem hiába van szerződés,és nem hiába találták ki a felmondást.. Én nem lépnék le így..

2011. márc. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%
D: Elég aljas főnök volt! Ha tudta azt, hogy az a dolgozó külföldön sokkal többet tud keresni annál, mint amit ő tud neki fizetni, akkor legalább EMBERSÉGBŐL ne vágott volna alá!
2011. márc. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!