Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tartósan táppénzen vagyok, ha...

Tartósan táppénzen vagyok, ha a cég fizetési gondokkal küzködik, attól én még kaphatok táppénzt az OEP-től?

Figyelt kérdés
14 éve folyamatos munkaviszonyom van ennél a cégnél 6 hónapja dolgozom, bejelentve.
2009. febr. 27. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg 15 nap után az OEP fizet. Az, hogy neked hol van/volt munkaviszonyod nem hinném, hogy számít, így az sem, hogy a jelenlegi munkáltatód esetleg nem fizeti nekik a járulékokat.
2009. febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kaphatsz, a munkavállalót nem érheti hátrány. A cégtől meg majd behajtják. Szerintem.
2009. febr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat!
2009. febr. 27. 11:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a táppénzedet az egészségbiztosító fizeti, akkor utólag vasalják be a cégedtől fizetési meghagyáson a táppénzed utáni 1/3-os munkáltatói hozzájárulást. Hátrány nem ér téged. Ha kifizetőhely a munkáltatód,tehát a céged számfejti ésfizeti a táppénzedet, akkor elszámolást nyújt be az egészségbiztosítóhoz. Ekkor azonban fordítva működik a dolog, a tb. a táppénz 2/3-át téríti meg a cégednek, az elszámolás alapján és a cég csapja még hozzá az 1/3-ot, így jön ki a kerek táppénz összege. Ennél a második variációnál szokott alkalmanként előfordulni, hogy csak a tb-től kiutalt 2/3-nyi táppénzt kapják meg a táppénzesek, az 1/3-ot meg akkor, ha pénz áll a cég házatájára.
2009. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Helló!


az egyik barátom kicsit máshogy járt az OEP-l. Táppénzen volt szegényke egy idejig (elég súlyos a betegsége volt) :(

az első havi táppénzét kb 3-3,5 hónap után kapta meg. De azt is igen komoly tortúra után. a táppénzes papírok elküldése után kb 1,5 hónappal kapott egy levelet az oep-től hogy további 15 napig felfüggesztik a kifizetést amennyiben nem küldi meg részükre a következő iratot, hogy a múlt év januárjától- február közepéig volt-e munkahelye. ahhoz képest már 15 évig ugyan ott dolgozik. És még sosem volt táppénzen ez volt az első alkalom. Az iratokat pár nappal később megküldte az oep-nek aki további 30 nappal később utalta ki neki az első havi járandóságot.

2009. jún. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!