Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmennétek állásinterjúra egy...

Elmennétek állásinterjúra egy másik városba, mint ahol egyébként a munka lenne?

Figyelt kérdés

Beadtam egy pályázatot, és a főnök szerintem "házhoz" hívott, mert egy közeli kisvárosba adta meg a címet.

A munka állítólag ott lesz, ahova pályáztam, de az interjú nem.

Nekem eléggé kiesik, nem jár pl. busz arra, én meg nem járok autóval.

Amúgy mielőtt rosszra gondolnátok, nő menne nőhöz (sőt szerintem kisbabája van a főnöknek és azért nem rugalmas a helyszínben)

Mit szóltok?


2011. ápr. 13. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha állást akarok találni akkor mindenképpen.

Ha kiesik és noincs mivel oda menni, akkor felhívnám és megkérdezném lehetne máshol.

2011. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia!


Nekem is volt ilyen. Maga a munkahely egy másik helyen lett volna, de az interjú egy kisebb irodában volt (igaz a város központjában). Nem tudom nálad mi a helyzet, de itt azért volt így, mert kis cég volt és a melóhelyen (ahol a munka ténylegesen ment) nem lett volna hely az interjúra.

2011. ápr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A kijutás abszolút problematikus, akkor is ha egyszeri alkalom. Mivel én is kicsit tájékozódtam kinek dolgoznék, tudom, hogy kisbaba van a háznál, arra gyanakszom, hogy miatta nem mozgékony a munkaadó. Megkérdeztem (nem az okokat) és nem hajlítható a helyszínt illetően...

Kezdem meggyőzni magam, hogy már a kezdet is rossz...

2011. ápr. 13. 16:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék. Ma már az is nagy eredménynek számít, ha behívnak interjúra. Ha máshogy nem, akkor biciklivel, a munkaadónak meg megmondanám, hogy elnézést, csak biciklivel tudok kimenni, és nem baj-e, ha nem tudok annyira kicsipekedni.

Attól még, hogy macerás az interjú, lehet a munka tök jó.

Esetleg kérdezd meg, nem interjúztatna-e skype-on.

2011. ápr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Azt nehezen hiszem, hogy nem tudod megoldani a kijutást. Kérj meg valakit, hogy vigyen ki. Teljesen érthető, hogy nem fogja miattad otthonhagyni egy nő a gyerekét egyedül, akkor inkább felvesz mást.


Én sem lennék a munkaadó helyében rugalmas. Munkavállaló annyi van mint égen a csillag, csak feladok egy hirdetést és másnapra 100 jelentkezés fut be. Miért pazarolnám a drága időt (pláne gyerek mellett) egy olyan pályázóra, aki arra sem képes, hogy kijöjjön egy címre. Majd lesz, aki kijön.

2011. ápr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na jó, eldőlt, nem mentem ki. Nem fogom összesz.rni magam attól, hogy ő munkaadó. Én hozom(nám) neki a pénzt, ha tud jobbat, az menjen lakásra! Nekem is van gyerekem, nekem sem könnyű utazgatni idegen városba, pláne másokat ugráltatni, hogy vigyenek el.
2011. ápr. 15. 22:22
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen igazad van, én nem mennék. Van aki kimegy, az igaz, mert az emberek elkeseredetten futnak a meló után. A munkaadók meg ezt gátlástalanul ki is használják.

Persze, ha tuti felvenne, kimennék. De mi erre a garancia? Az ember bead 100 önéletrajzot, elmegy 20-30 interjúra, mire felveszik valahova. Ha mindegyik a munkahelytől távol lenne, az embernek a gatyája is rámenne.

Pláne, hogy az esetek többségében már rég megvan az emberük, csak kötelező interjúztatni.

Nem azért keresünk munkát, hogy legyen a munkanélküli segélyt mire költeni, hanem azért, hogy értelmes munkahelyet találjunk. Aki ennyire rugalmatlan, az később sem lesz jobb főnök.

2013. jan. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!