Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy cégnek szeretném kiküldeni...

Egy cégnek szeretném kiküldeni az önéletrajzomat e mailben, hogyan kezdjem a megszólitást? Tisztelt "cég neve"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 19:25
 1/4 anonim válasza:
50%

1. Ha komolyan szeretnéd az állást a legjobb, ha a levél elküldése előtt telefonon érdeklődsz a munkaerő-felvétel területén illetékes személy nevéről és beosztásáról. (Főleg, ha komoly pozíciót célzol meg.)

2. Megfelelő lehet még a: Tisztelt Címzett!

2011. ápr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

"Tisztelt Hölgyem / Tisztelt Uram!"


A Tisztelt Címzett olyan régies szerintem.

2011. ápr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A Tisztelt Hölgyem / Tisztelt Uram! Kissé problématikus.

1. Ha ez a megszólítás abból az látszik: fogalmad sincs kinek címzed a leveled.

2. Felvetődik, hogy nőnemű embertársaink nemcsak Hölgyek, Asszonyok is lehetnek...


A legjobb, ha a levél küldője telefonon utána érdeklődik a címzett pontos nevének, beosztásának.

2011. ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A "Tisztelt Hölgyem/Uram!" az nem rossz, de nekem elég nyersnek hangzik. Nekem inkább felszólítások, panaszlevelek jutnak róla eszembe, olyan negatívnak látszik. De igazából meg kéne kérdezni valami céges embert, hogy általában milyen benyomást, kelt, minek örülnek...
2012. okt. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!