Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szereted a munkád és mi az?...

Szereted a munkád és mi az? Ha nem miért? Mit szeretnél dolgozni és miért nem azt csinálod?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 18:28
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Szeretem, vízügyes vagyok.

Asztalosként szeretnék.

Mert hála az eddigi kormányoknak nem éri meg. Annyira nincs az embereknek pénzük, hogy csak az előállítási ár alatt tudnám a terméket eladni.

2011. ápr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a munkámat. Programfejlesztő mérnökként dolgozom, jó munkaerőnek tartanak, (a lehetőségekhez képest) megbecsülnek. Ugyanezt szeretném dolgozni. :-D


Pedro

2011. ápr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Kedves Pedro!


Érdeklődnék, hogy konkrétan miylen programok fejlesztésével foglalkozol és milyen prognyelven?

2011. ápr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Adatbiztonság (rejtjelzéstechnika), de egyéb is, igen sok minden. 35 év alatt sok mindent fejlesztettem. Jelenleg nagyrészt C++ és C#, de különböző processzorok assembly nyelvét ismerem (PIC-ektől kezdve cél kontrollereke át a Pentiumig), megértem a Pascalt (bár abban nem vagyok nagyon hatékony).


Ha programozni kell valamit, szóljál (privi). :-)


Pedro

2011. ápr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

c++ és c# ok.

De valaki még használ Pascalt?

2011. ápr. 18. 22:45
 6/15 anonim ***** válasza:

Igen, használnak, nagyon is sokan. A Delphi fejlesztő rendszer Pascal nyelvet használ.


Pedro

2011. ápr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem szeretem, gépkiszolgáló vagyok. Napi 8 óra robot.


Azért nem azt csinálom amit szeretnék, mert egyenlőre még nem tudok annyira jól játszani, hoyg bevegyenek egy zenekarba, amúgy gitároznék...

Nameg a másik az, hogy uyge a megélhetésnek havi költségei vannak, amiket vagy így vagy úgy de elő kell teremtenem, különben mehetek az utcára...

2011. ápr. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Fú pedro, nagy nagy mágus lehetsz, van egy rakás könyvem meg videóm nekem is a témával kapcsolatban de még sosem volt elég időm rá, hogy valamire is fejlődjek benne.


Hogyan tanultad ezeket meg?

2011. ápr. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát mindenesetre szeretem azt hinni, hogy profi vagyok. :-D


Úgy (szerintem) nem lehet megtanulni, hogy veszem a könyvet és "majd" megtanulom... Nekem legalábbis ez soha nem működött. Elvállaltam egyszerűbb munkákat, és sok kísérletezés árán megtanultam, hogy hogyan kell programot készíteni.

A legkeményebb kihívások azok voltak, mikor más által készített programot kellett módosítani, vagy éppen megtalálni a hibát. Aztán az ember megszerzi a kellő rutint.


Mostmár ott tartok, hogy elmondja a megrendelő, hogy mit szeretne, és fel tudom becsülni, hogy mekkora munka, tudok ajánlatot adni rá, fel tudom osztani a feladatot (pl. több programozó között), össze tudom hangolni a munkájukat, aminek eredményeképpen megszületik az a rendszer, amit megrendeltek.


De ebben tényleg több mint 35 éves munka van. Kellő tapasztalattal (és egy kis ambícióval) bárki elérhet erre a szintre, semmi ördöngösség nincs benne. Csak munka, de az jó sok. :-)


Pedro

2011. ápr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

20:43-as vagyok.


Még annyit szeretnék kérdezni, hogy te progtervező szakon végeztél, illetve Pesten dolgozol, ha megkérdezhetem?

2011. ápr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!