Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jövőben majd csak diplomával...

Jövőben majd csak diplomával lehet megélni Mo-n?

Figyelt kérdés
Tehát OKJ-s szakmával nem is várható jó fizetés?
2011. ápr. 27. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Az OKJ-val nem az a baj, hogy nem diploma, hanem hogy a legtöbb képzés vagy nagyon alacsony színvonalú, vagy pedig olyan, amire semmi kereslet nincs. Hiába finanszírozza a munkaügyi központ mondjuk egy rakás virágkötő, vagy műkörmös képzését, ha már úgy is annyi van belőlük, hogy Dunát lehet rekeszteni... Hozzátenném, ez sok diplomás képzésre is igaz, a frissen végzettek a hátsójukat törölhetik a papírjukkal, mert nem jó semmire.


Ha jó fizetést akarsz, akkor tanulj olyasmit, amire kereslet van. Ha már nem lehet mindenki orvos, vagy mérnök, lehet másban jó szakember. Pl. egy jó villanyszerelő, vagy asztalos meg tud élni, csak ahhoz olyan színvonalon kell tudni dolgozni.

2011. ápr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Helyesbítek: diplomával sem!:(
2011. ápr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Diplomával már most sem lehet megélno. Azt mondták a jövőben sem, egy jó szki végeze el.
2011. ápr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem van diplomám már lassan 2 éve, de egy napot nem tudtam dolgozni bejelentve...


Nem azért mert lusta vagy válogatós lennék, hanem mert egyszerűen nincs munkalehetőség...

Főleg hogy Kelet-Magyarországon élek...

2011. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont a tegnapi metropolban olvastam hogy úgy néz ki a jövőben azok lesznek előnyben (a könnyen betanulható munkáknál) akiknek semmi képzettségük sincs, ugyanis nekik elég megadni a létminimumot.

De most perpilanat az van (ahogy látom, tapasztalom) hogy ha van diplomád az baj mert túlképzett vagy, és meg kell adni a magasabb fizut, ha meg nincs diplomád az a baj mert nem vagy képzett.

Sztem ugyan olyan nehéz elhelyezkedni diplomával, mint anélkül.

2011. ápr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Már olyan sok a diplomás, hogy szerintem inkább a szakértelmen és rátermettségen van/lesz a hangsúly.
2011. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem már most és a jövőben is csak jó kapcsolatokkal lehet elhelyezkedni...
2011. ápr. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!