Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg vagyok lőve? Teljesen...

Meg vagyok lőve? Teljesen képtelen helyzet! Mi a frászt tennétek?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy ugye mai nagy multicégeknél voltam nem egynél, de mindegyik azonnal titoktartási nyilatkozatot iratott alá velem, azaz ez arra is kiterjed, hogy természetesen nem beszélhetek semmiről, de ami durvább, hogy a munkahely megszűntével is fennáll ez a tilalom, és pl. önéletrajzba se írhatom bele, hogy ott dolgoztam. Na most meg hallom van egy olyan postgraduális képzés, amely szintén megtiltja, hogy a kapott diplomán kívül (és az addigi tanulmányok során) eláruljam az iskola nevét.


Igy akkor mégis hogyan írjak önéletrajzot? Van elég jó végzettségem, meg most is folyamatban van, aztán van mögöttem multicéges nem rossz pozíció is, amit szívesen látnának más helyeken is mint tapasztalat, na de nem írhatom bele az önéletrajzomba, mert ha ez kiderül, beperelhetnek.

Hát legutóbb úgy adtam be az önéletrajzot, hogy egyszerűen beírtam a személyes adataimon kívül szinte mindenhova, hogy "2000-20008 között: bizalmas, titkos adat", szóval rövidre sikerült.

Hát az interjún nem is merték megkérdezni, elfogadták ezt így, na de nem tudom ez mennyire általános, vagy szerintetek ez már egyre elfogadottabb, hogy valóban egy ismeretlen munkáltató felé nem igen adunk ki bizalmasabb adatokat magunkról? Csak akkor meg mi alapján fognak dönteni? Csak a személyes interjún a benyomásaik alapján?


2009. márc. 7. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Kizártnak tartom, hogy a titoktartási nyilatkozat arra vonatkozzon, hogy ott dolgoztál a cégnél, és hogy milyen beosztásban. A titoktartási nyilatkozat csak a tevékenységed alatt megtudott információkra vonatkozik, nem a foglalkoztatás tényére.

(Gondolj bele, az APEH is tudja, hogy ott dolgoztál..)

Hacsak nem te vagy Sakál és bérgyilkolásra fogadtak fel, akkor lehet titkos, bár szerintem az kivéssé valószínű.

Olvasd el a szerződéseket újra!

2009. márc. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Attól, hogy beleírták a szerződésedbe, még nem biztos, hogy jogszerű, és akkor nem perelhetnek. Érdemes megnézetned egy jogásszal.


Melyik iskola nem engedi elárulni a nevét? Ez hoaxnak tűnik.

2009. márc. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

"megtiltja, hogy a kapott diplomán kívül (és az addigi tanulmányok során) eláruljam az iskola nevét"


Minden diplomán rajta van a kiállító neve, tehát ilyen sem lehet.

2009. márc. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát gratulálok a szövegértelmezéshez ....

Ha már megvan a diploma, akkor igen, úgy érttettem, hogy a tanulmányok folytatása maga a diploma megszerzéséig nem publikus információ az egyetem szerint, mert olyan jellegű.


A másik:

Most tök jó, h páran hülyének néztek, így nem haladok előrébb, nem olvastam rosszul a szerződést, és nem csak a tevékenységre vonatkozik, jó hát én nem fogok veszekedni, de hidd el, se a pozíciót se magát a céget tilos kiadnom, hog yén valaha is ott voltam!!!! Így elég világos ??


Hát olyannal ne gyertek, hogy apeh, hiszen ha hatóság, akkor nekik is titoktartási kötelezettségük van, ez most itt nem játsszik ...

Jó hát ahogy mondtam, nagyon nem lepődtek meg erre hogy "2000-2008 között: bizalmas", az interjún rá se kérdeztek .... ennyi. Na majd kíváncsi vagyok, mi lesz a végleges döntés, de a személyes találkozón nem találták furcsának vagy csak nem mondták .... Ezzel együtt tény ami tény, ez nem kizárólag nekem probléma, pár ismerős aki magasabb pozíciókban van, egy az egyben ugyanígy járt.


Egyébként pedig ahogy elgondolkodtam, annyi logikát látok benne, hogy ha hasonló területen tevékenykedő multicégekről van szó, akkor nyilván elég furcsán veszi ki magát ha egyszer itt másszor meg pont esetleg a konkurenciánál dolgozik az ember, ahol gáz lehet ha éppen az előző konkurrens cég adatait ismerem. Azért ebben van valami nem? Talán ezért tiltják meg magát az információközlést is már alapjában ....

Csak hát ezt az új munkahelyen nehéz kimagyarázni, bár komolyabb pozíciókban meg valahol érthető is sztem. Na most tekintve, hogy arra a lapra úgyis mindenki azt ír amit akar, hát a személyes találkozó lesz a döntő.


Jó hát mondjuk, hogy komolyabb, cégeknél, komolyabb pozíciókban értem ezt valamennyire, hiszen itt komoly pénzekről is szó lehet, de valahogy furcsa nagyon, hogy egyre több ilyen önéletrajzot látok én is, hogy sorolja az éveket, és vannak évek, amikhez vagy nem ír semmit vagy beírja, hogy "bizalmas, nem kiadható információ".


Sőt még tovább megyek: nálunk is emlékszem volt olyan jelentkező anno, akit csak azért nem vettek fel, mert látták, hogy hops az innen meg onnan jött, akkor szó nem lehet róla .... na így meg aztán maga a munkavállaló is elgondolkodik azon, beírja-e.


Én eddig konrktéan egyszer jártam így, hogy minden oké volt, majdnem meg is egyeztünk, de valami pletyka, ismerős útján az illető fülébe jutott hol dolgoztam azelőtt, és a kezdeti szimpátia azonnal elszállt egy sec alatt, és rögtön még aznap más után néztek, engem eleve kizártak a lehetséges jelentkezők közül, holott a legesélyesebb addig én voltam. Ezt konkrétan tudom. Szóval azóta elgondolkodtam, lehet hogy az én érdekem is.

Lassan ott kötünk ki, hogy személyes adatokat is csakis hamisakat szabad megadni :-)))

2009. márc. 7. 14:09
 5/8 A kérdező kommentje:

"Minden diplomán rajta van a kiállító neve, tehát ilyen sem lehet."

--- jah, hát köszi h felvilágosítasz ...

2009. márc. 7. 14:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen logikus, hogy nem adhatod ki, hogy milyen cégnél dolgoztál már. Vannak olyan esetek, amikor hátrányod származhat ha kiderül. A jövendő munkaadóidnak elég elmondani, hogy milyen jellegű munkát végeztél, természetesen ezt is úgy, hogy ne derüljön ki az, hogy hol. Ha komoly helyre adtad be a pályázatodat, akkor ott már profi felvételi elbeszélgetések vannak, ahol nem arra kiváncsiak, hogy hol dolgoztál, hanem hogy mit válaszolsz a kérdésekre. Egyébként ezért van az, hogy többfordulós a kiválasztás, az első körben minden lehetséges jelöltet behívnak, és utána fordulókban, már nem az számít mi van az önéletrajzodban.

Viszont amit az iskoláról írtál, azt nem értem. Ilyet még nem hallottam, hogy tilos leírni azt, hogy hol tanulsz..... Ez több mint gyanús!

2009. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha olyan nagyokos vagy , hogy aláírtál ilyet és nem kértél annyi pénzt hogy a nyugdíjig ne kelljen dolgoznod akkor megérdemled barátom.:))nem semmi:)))
2009. márc. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jó hát ők teljesen nyíltan közölték velem, hogy ez van, a hallgatásomat értékelik (pénzben), de szóval ilyen szempontból felejtzsem el, hogy egyáltalán a cégnél voltam. Én pedig bele mentem, hiszen akkro nyilván nem arról volt szó, hogy onnan el akarnék menni, másrészt pedig valóban megfizették a hallgatásomat.


Igaza van annak aki írta, hogy komolyabb helyeken úgyse az önéletrajz számít ...az amolyan induló formalitásnak oké, de azt hiszem kijelenthetem, semmi köze a végleges döntéshez komolyabb helyekre.

2009. márc. 11. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!