Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A babának a kiságyba mit kell...

A babának a kiságyba mit kell megvenni? Mit érdemes vagy mit teljesen felesleges? Annyi mindent hallottam már, hogy képtelen vagyok dönteni.

Figyelt kérdés
2008. okt. 10. 19:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szió.Mi vettünk egy kókusz matracot,4részes ágyneműt,zenélü forgókát,szundi kendőt, légzésfigyelőt.

Szerintem ennyi bőven elég egy babynek.

32heteske

Te mire gondoltál még?

2008. okt. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk hagyományos szivacs matrac volt, kaptuk használtan, így nem vettünk újat.

Az alvórongyot megvettük, de feleslegesnek bizonyult, mert nem használta, és a mai napig textilpelussal alszik inkább.

Nekünk a nődoki azt mondta, hogy ha a kicsi időre születik, teljesen egészséges, és nem dohányzunk a lakásban, akkor nem szükséges légzésfigyelőt vennünk. Persze ha kaptunk volna kölcsön azt is, akkor használtam volna.

A többit beszereztük, amit az első hozzászóló is írt.

Meg volt rendes pólyánk, 6 hétig.

2008. okt. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományos szivacs van a kiságyban 3 részes ágynemű garnitúra (igaz, most még csak a fejvédőre lesz szükség), 3 gumis lepedő, textilpelus a buksi alá, légzésfigyelő, pólya az első pár hétre + 3 pólyahuzat váltásnak, 1-1 vékonyabb és vastagabb gyermekpléd.

Mi ezekkel rendeztük be.

2008. okt. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok és persze mi is vettünk lepedőket meg, kókuszpólyát , textilpelust és hálózsákot és egy vastagabb plédet is.Csak kihagy az agyam és nem írtam le :)
2008. okt. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kiságy, matrac (nekünk sima szivacs van) 2 lepedő, hogy mosni tudd, (párna csak 1 éves kor után, de inkább akkor sem) én egy textilpelust teszek a feje alá, takaró (én sokáig csak plédet használtam, most vettem elő egy babatakarót, fejvédőt(rácsvédőt) mindenképp javaslom, és a forgó játék is nagyon hasznos, 6 hét után szépen nézegetni fogja:-) Nekünk ennyi...
2008. okt. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg nekünk is van légzésfigyelő (ha nem veszel, érdemes kölcsönözni) és a hálózsák is egy jó találmány:-)
2008. okt. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szivacsmatracot vettünk, erre egy matracvédőt (bár még egy ideig nem lesz rá szükség, nem hiszem, hogy pár hetesen annyi pisit fog produkálni, amitől hatalmas átázás lenne), két gumis lepedőt, pelust a feje alá és egyet alváshoz (a szundikendőről én korábban nem is hallottam). Fejvédőnk is van baldachinnal együtt (viszonylag közel lesz az ablakhoz a kiságy és ezzel szeretnék még jobban szigetelni és szép is). Plédet vettünk, ágyneműt huzattal együtt kaptunk, de ez csak később kell, forgójáték, pólya is van egy plusz huzattal. A hálózsákokat én is néztem, de még nem vettük meg, megvárom, hogy meglegyen a baba és megnézem, hogy a pléd elég-e.
2008. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Matrac, pléd, textilpelus a feje alá, hálózsák vagy pléd amivel takarni tudod.

Fejvédő.

És lehet kapni egy kis műanyag plédszerűséget, amit érdemes a pléd alá tenni, hogyha átázik a pelus, akkor a matrac ne tocsogjon a pisiben.

És persze légzésfigyelő, ha gondoljátok.

2008. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%

Sziasztok!

Pólya mi a fenének kell? Én nem vettem a lányaimnak (tavaly februárban születtek), semmi értelme. Fázni nem fog (ezt egy hálózsákkal is meg lehet akadályozni), és különbensem indokolja semmi a a használatát.

2008. okt. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Pólyát speciel én a szoptatás és a látogatók miatt vettem. Első baba és az egy dolog, hogy fogtam már újszülöttet (életemben kb kétszer öt-öt percre), de nekem sokkal megnyugtatóbb az, hogy az első néhány hétben amíg beáll a tejem és lehet, hogy a nap felét a mellemen lógva az ölemben fogja tölteni van, ami biztosabb és kényelmesebb fogást ad a babán. És igen, ha egy-egy vendég ellenállhatatlan vágyat érez a babám megfogására, akkor az ő kezükbe is csak pólyában adom oda.

Altatni és fektetni én nem szeretem benne.

Kinek mi tetszik, mindenki el tudja dönteni, hogy mit szeretne és mit tart fontosnak.

2008. okt. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!