Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondok, hogy kerülhetem...

Ha felmondok, hogy kerülhetem ki, hogy a felmondási időt is le keljen töltenem?

Figyelt kérdés
Máshová költöznék,de csak ha lesz munkám.Akkor viszont rögtön lépni kéne,nem felmondási időt letölteni még a régi helyemen!Tippek?
2011. ápr. 30. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a felmondási időtől eltekinthet a munkáltató,csak írd bele a felmondó levélbe.nálunk van olyan is hogy ha 3napig nem mész be és nem is szólsz senkinek automatikusan ki vagy rúgva,és volt is már rá példa.konkrétan a nő elmenekült a férje elől vagy200 km.-re egyik éjjel.de attól is függ hogy mi a munkád fontos-e hogy magad után legyen valaki folyamatban lévő ügyek....stb gondolom nem mindegy hogy titkárnő vagy-vagy egy utcaseprő.kártyák leadása kulcsok meg ilyesmi attól függően kell 1-2 nap hogy elrendezz mindent nem??
2011. máj. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
de senki nem tudja hogy "kifele áll" a szekered?? esetleg előtte megdumálni hogy mi volna akkor "ha".nehogy aztán jöjjenek azzal "megkárosítottad a céget"
2011. máj. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs pótolhatatlan ember,az én helyemen sem...de nem akarok előre szólni,nehogy két szék között találjam magam!Ha tud valaki ide vonatkozó jogi dolgokat megköszönném.
2011. máj. 1. 08:50
 4/6 anonim válasza:
100%
Ha jól tudom, 2 hetet kell ledolgozni, a kérvény beadása után. Ha vannak bent maradt szabad napjaid, kikérheted arra a két hétre, elvileg minden hivatalos munka helyen ezt kötelezőek kiadni neked, azonnali elbocsátással.
2011. máj. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha olyankor találsz munkát, amikor még dolgozol valahol, az új helyen nem szoktak problémázni a felmondási idő miatt. Amúgy is általában következő hónaptól kell munkába állni, nem mindjárt másnap.
2011. máj. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez egyéni megállapodás,megbeszélés tárgya a HR-essel,ügyvezetővel.Ő dönti el a helyi körülmények,tények ismeretében(folyamatban levő konkrét ügyek,munkák,tárgyalások,stb.) hogy mit vagy köteles dolgozni,de szerintem jó,ha elötte kollégákkal le tudod zsírozni,hogy a Péter(most csak mondtam egy nevet) ezt az ügyet viszi tovább,a Zoltán azt,a Levente meg amazt.Ha úgy állsz a főnök elé,hogy főnök,van egy jobb ajánlatom,menni szeretnék,szerintem amugy se fog a mai világban amúgy marasztalni,mert minden állásra 20 an kilincselnek az ajtóban,tehát 1 megy,és 101 akar jönni.
2011. máj. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!