Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik az a felmondási forma,...

Melyik az a felmondási forma, ami miatt nem kapnék munkanélküli segélyt?

Figyelt kérdés
A főnökeim "rám szálltak", nehezen viselem ami történik velem. Féltem az egészségemet, és legszívesebben felállnék, és otthagynám őket. Nevetséges ami folyik, tudom, hogy igazam lenne és megérdemelnék ezt, de azt is tudom, hogy nem minden esetben kapnék munkanélküli segélyt. Ráadásul gyereket nevelek egyedül, úgyhogy nem mindegy! Előre is köszönöm a segítséget!
2011. szept. 3. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha te mondasz fel rendes felmondással, akkor nem jár. Ha rendkívülivel akár ők, akár te, akkor sem jár.

Tehát marad, hogy ők küldenek el rendes felmondással, vagy közös megegyezéssel érzékeny búcsút vesztek egymástól.


(Úgy látom, nem vagyok egyedül. Én is egyedül nevelem a gyerekem, kiszúrják a szemem minimálbérrel és állandóan szemétkednek ok nélkül, mert mindig van egy aktuális ..... a főnöknek, akit éppen be kéne rakni.)

2011. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Ha már így hozta az életünk Neked is nekem is, hogy egyedül neveljük a gyerekeket, ez nehéz kenyér, de legalább megsokszorozódik az erőnk is! Kitartást Neked is, és minden jót, szurkolok! Még egyszer köszönöm! :)

2011. szept. 3. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
keress másik állást és úgy mondj fel, akkor tök mindegy, hogy kapnál e munkanélkülit
2011. szept. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, épp regisztrálgatok az álláskínáló oldalakra. Csak nem tudom, melyikünk lesz a "gyorsabb" :) !
2011. szept. 3. 15:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendes felmondásnál is kapsz munkanélkülit, de csak 90 nap után. Viszont ha minimálbéres vagy akkor szerintem semmiképpen se gondolkodj ilyenben, mert rettentő keveset csak kb havi 35-40 ezer forintot kapnál amiből nem hiszem hogy gyerekkel meg lehet élni. Próbáld kihúzni addig míg nem találsz másik munkát.
2011. szept. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 citri válasza:
100%

Jár, csak később.


[link]


Ne hagyd magad, mondd, hogy, közös megegyezéssel akarsz távozni, ha nem, akkor nyilvánosságra hozod a módszereiket. Bele fognak egyezni.

2011. szept. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. szept. 3. 22:12
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, még valami: rendes felmondás alatt azt érted, ha én mondok fel? Akkor kapok 90 nap után? Ha ők, akkor egyből?
2011. szept. 3. 22:14
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, rendes felmondás az amikor te mondasz fel, és nincs közös megegyezés. Ilyenkor csak 90 nap után tudsz munkanélkülit igényelni. Ha ők mondanak fel azaz kirúgnak akkor egyből tudsz.
2011. szept. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!