Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rosszul lettem reggel a...

Rosszul lettem reggel a mhelyemen és felmondási levelet kell vinnem holnap?

Figyelt kérdés

Ny-Európában élek, most találtam munkahelyet 1 hónapja, de 85km-re a lakcímemtől így kocsival járok be minden nap. Ez kb 1 órát jelent munka előtt és után is. Ráadásul nemrég lett meg az autó, így még azért stresszes is a vezetés néha, mert sok a barom az utakon. 2 műszakban dolgozom, a héten délelőttös, azaz reggel 5től. így 3kor kelek, hogy odaérjek ídőbe. Fizikai munka egy gyárban, de ez is több mint ami eddig volt. Szóval ez volt a 3dik nap a héten, reggeliztem is és mikor odaértem már átöltözés előtt kidobtam a taccsot. Majd 7körül sírógörcs tört rám, de próbáltam erős lenni, nem mutatni, ment is egy darabig, viszont olyan szintem rosszul lettem, hogy ki kellett mennem az öltözőbe mert rettenetesen szédültem és zsibbadt mindenem. Nem vagyok terhes ez 1000% . Majd nagy fehérség és leestem a székről de fel is keltem, nem vesztettem el az eszméletem teljesen, újabb síróroam egyedül a padlón és iszonyatosan kapkodtam a levegőért. Miután kicsit összeszedtem magam, odamerészkedtem a főnökhöz és elmondtam, hogy nem tudom folytatni, de nem úgy értettem, hogy egyáltelán, hanem, hogy ma. Viszont ő hétfőn megmondta, hogy hiába van diplomám, neki egy munkásra van szüksége, aki az adott feladatot ellátja és nem több, vállalom, vagy nem? Úgy, hogy az volt ez első reggelem, az elmúlt 2 hétben délutános voltam. Ez még a próbaidő. Szóval azt mondta semmi baj, irjam egy felmondó levelet és vigyem be holnap. Tanácstalan vagyok és félek, hogy most mi lesz. ? ? ?

Ezt az elbérletet felmonduk a párommal múlt héten, de mire elköltözhetünk, addigra biztos lesz december eleje, addig minden második héten délelőttös lennék, ha egyáltalán van még esély.. de nem tudom mit kellene tennem.

Ötletek, ti mit tennétek a helymeben, vagy hogy vélekednétek erről?

Előre is köszi mindenkinek a választ, bármi is legyen..


2011. okt. 5. 15:48
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
En ezt nem ertem, akkor most kirugtak?
2011. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz még nagyon kevés ideje vagy ott, hogy tudják, milyen gyakori lehet nálad egy ilyen pánikroham. Nyilván bepánikolt a főnök, hogy többet kell majd pátyolgatni, mint amennyit dolgozol. Ha maradni akarsz, azt semmiképp ne mondd, hogy a reggeli vezetéstől, korai keléstől lettél rosszul, mert az minden nap így lesz, ezzel nem fogod megnyugtatni a főnököt. Inkább találj ki valamit, mondd azt, hogy előző este romlott káposztát ettél, attól volt a rosszullét. A lényeg, hogy te tartson attól, hogy máskor is előfordul.
2011. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Megmondtad neki, hogy te úgy értetted, hogy csak ma vagy beteg? Ha nem, miért nem? Ha igen, akkor...

... 2. Sajnos a próbaidő olyan, hogy akkor rúgnak ki, amikor akarnak. De nem te írod a felmondólevelet, hanem ők rúgnak ki. Indoklás nélkül. Bár lehet, hogy külföldön ez másképp van. Jó lenne ismerni az ottani jogszabályokat, anélkül nem tudunk érdemben hozzászólni.

2011. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

*A lényeg, hogy te tartson attól, hogy máskor is előfordul.


Hát ja, de ha 2 nap múlva is rosszul lesz, azt már nem dumálja ki semilyen gyomorrontással.

2011. okt. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 LadyLee válasza:
100%
"Felmondási levelet" semmiképpen se vigyél - rúgjon ő ki, ha akar. Bár az sem derül ki a leveledből, hogy melyik országról van szó, igaz, ha kiderülne se tudnánk valószínűleg az ott hatályos jogszabályok alapján tanácsot adni, de valószínű, hogy ha még tényleg próbaidős vagy, akkor simán kirúghat. De azt ne hagyd, hogy rávegyen arra, hogy "magadat rúgd ki" - semmiféle felmondási levelet ne írj alá, ami azt tartalmazza, hogy TE mondtál fel. Mondjon fel ő és utána esetleg keress meg egy helyi jogászt.
2011. okt. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
az jutott még eszembe, hogy nem tudsz a délelőttös napokon egy olcsóbb panzióban vagy diákszállóban megszállni, hogy ne kelljen hazamenni?
2011. okt. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ha jól gondolom, akkor ezt a mondatomat, hogy "nem tudom folytatni" értette félre és ezért kell, hogy én írjam a felmondó levelet. Nem vagyok benne biztos, hogy bírnám tovább, mióta hazaértem falfehér vagyok és csak szellemként tengek itthon, de aludni is csak egy órát tudtam délelőtt..

Kedves második válaszoló, PÁNIKROHAM? Az mi?

2011. okt. 5. 16:01
 8/24 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a történetet, bocsi. :s De azért megpróbálok válaszolni.

Olyan, hogy "vidd a felmondólevelet" nincsen. Más országban sem. Vagy ő felmond neked (próbaidő alatt indoklás nélkül is megteheti), akkor ő adja a felmondólevelet.

Téged ő felmondásra nem kényszeríthet.


Nem mondtad, melyik országban vagy, de lehet nyelvi félreértés az oka a dolognak? Mert, ha igen, beszélj vele, mert nagy eséllyel félreértett téged! Én sem értem pontosan, ez úgy hangzik, mintha azért sírtál volna, hogy ezt a munkát nem tudod csinálni. Sejtem, hogy nem erről van szó, de ezt neki is mondd el!


Legközelebb próbálj kicsit "uralkodni magadon". Tudom, könnyű mondani... Nem bántás! De a kiborulást tartogasd otthonra. Én is azt teszem, ha gond van. (Nem vagyok pánikrohamos, de a főnök néha kiszámíthatatlan, üvölt és káromkodik velem, és azt nem viselem jól)

2011. okt. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

*semmiféle felmondási levelet ne írj alá, ami azt tartalmazza, hogy TE mondtál fel. Mondjon fel ő


Kérdés, hogy ennek van-e nyoma valahol, mert Magyarországon érdemesebb közös megegyezéssel eljönni, mint hogy kirúgasd magad, mert a leendő munkaadó seperc alatt megtudja, hogy kirúgtak valahonnan, és egyből nem kellesz. Ennél jobb felmondani is, bár az régebben a Munkaügyi Központban volt hátrány a segélynél. De mivel már segély sincs, csak valami járadék, lehet, hogy már mindegy.


De mindenképp ismerni kell a külföldi jogszabályokat.

2011. okt. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne melyik nyugati országban vagy.

Én jövő héten költözöm, remélem nem oda, ahol te vagy, mert én is diplomás vagyok, és ezért remélem nem csak gyárra van esélyem...

Szegény.

2011. okt. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!