Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkám napi 8, vagy 12 órán...

A munkám napi 8, vagy 12 órán keresztül monitor használatához kötött, megállás nélkül. A multit ellenőrzik, megbüntetik. Ez az egészségügyben mért nem működik? Miért nincs ellenőrzés?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 07:07
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Ha jól értem akkor azt akarod mondani hogy az egészégügyben dolgozol és ott olyan munkád van hogy napi 8-12 órát folyamatosan a monitor előtt kell töltened, a probléma pedig hogy ha a multit ellenőrzik akkor a te munkahelyedet miért nem? Mert nekem ez jött le.


Szerintem meg se fordul az illetékes hatóság fejében hogy egy egészségügyben dolgozókkal ezt megteszik, hiszen az ellenőrzés célja hogy rákényszerüljenek a munkáltatók az egészséges munkakörülmények biztosítására, és az eü-ben miért ne biztosítanák ezt, hisz ott ezzel foglalkoznak.(persze gondolom nem műtős nővér vagy, hanem valami adminisztratív munkát végzel, de akkor is)

2011. máj. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem, mert a multinál nem az államnak kell kiperkálni a megfelelő védőfelszereléssel, pihenőidővel stb. járó költségeket, míg az egészségügyben az államnak kellene finanszírozni. Ezért nem lesz megszüntetve a hálapénz sem, mert az állam nem tudná megfizetni azt az összeget az orvosnak, amennyit zsebre tesz a páciensektől. Ha ezt megszüntetnék, akkor az orvosok itthon maradt része is külföldre menne.
2011. máj. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem te attól nyugodtan bemehetsz a munkaügyi felügyelethez és tehetsz bejelentést (ez névtelen úgy tudom),hogy nem megfelelö körümények között dolgoztatnak.
2011. máj. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már voltak, és megállapították, hogy a szemre akár zavaró tényező is lehet a monitor.Változás semmi. Korrekt?
2011. máj. 12. 10:35
 5/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
100%
Azért nincs ellenőrzés, mert nincs pénz. Hiába találnak bármit ami nem megfelelő, akkor mit csinálnak? Megbüntetik a kórházat? Nem tudják kifizetni, az állam nem tud eltartani mindenkit, ha jön egy büntetés 2 út lehetséges, vagy elmismásolják, vagy bezár az egész kórház, mert nincs pénzük kifizetni a büntetést. Ezért nincs ellenőrzés. Ha egy multit büntetnek meg, ott van lóvé vagy kifizeti, vagy jön a helyére másik, mert ott Magánpénzekről van szó.
2011. máj. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy a Munka Törvénykönyve mindenkire vonatkozik. Vagy tévedtem? Amennyiben nem mindenkire, akkor meg minek, vagy kiknek készült?
2011. máj. 13. 06:44
 7/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
77%
Mindenkire vonatkozik, de te kit büntetnél aki tud fizetni vagy aki nem?
2011. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!