Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaügyi bíróságnál mekkora...

Munkaügyi bíróságnál mekkora esélye lenne?

Figyelt kérdés

Anyukámat kirúgták próbaidő alatt,mert sajnos beteg lett.Az egyekben volt a vérnyomása,nem tudott menni pár napot.

Sejtette,hogy nem fogják jó szemmel nézni,de arra nem számitott,hogy a fizetését nem kapja meg!!!!

Mennyi esélye van?Egyépként ez a munkáltató nem arról hires,hogy időben fizet,csak eddig szerintem még senki nem ment biróságra.

Segitségeteket köszönöm!!!


2009. márc. 11. 17:40
 1/4 A kérdező kommentje:
bocs...egyébként..ezt néha elszúrom
2009. márc. 11. 17:44
 2/4 anonim ***** válasza:
A ki nem fizetett bér ügyében lehet esély a munkaügyi bíróságon. A munkaviszony megszűnése esetén ha az azonnali hatállyal a próbaidő alatt történt, akkor azt nem igazán lehet sikeresen megtámadni. ( a felmondást nem kell a munkáltatónak indokolni)
2009. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak a következő hónapban kapja meg, mert van egy - két olyan hanyag munkáltató, hogy a leszámolási papírokat kiadja ugyan, de a járandóságot csak a többi dolgozó fizetésével együtt adják fel.

Elvileg ilyen időtájt szoktak fizetni mindenhol, pár napot várjatok, aztán úgy 15 - dike körül menjetek be személyesen.

Addig kell "ütni az asztalt", amíg nem fizetnek.

Én eddig multikban dolgoztam jobbára, volt olyan, hogy két napot, azt is kifizették zokszó nélkül.

Mindenképp járjatok a nyakukra, mert így a levegőben marad a TB - fizetésük is a táppénz / illetőleg betegszabi után...

Ha maszeknál dolgozott, a már csücskösebb...

2009. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ha még nem telt el a kirúgás óta 3 munkanap akkor menjen el passzív táppénzre. Az 45 nap. Fizetést kell kapnia bármennyit is dolgozott.
2009. márc. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!