Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy ilyen elcseszett országban...

Egy ilyen elcseszett országban van esély bármire is vagy jobb, ha elhúzok a vérbe?

Figyelt kérdés
Munkanélküliség, kicsi bérek, magas árak, szándékos ellehetetlenítés. Van értelme egyáltalán magyarországban gondolkodni?
2011. máj. 19. 19:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
attól függ milyen végzettséged és milyen ismerettségi köröd van...
2011. máj. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Ha teheted, egy pillanatig ne tétovázz.
2011. máj. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem kérdés,nincs min gondolkodni. Ebből a hányadék országból csak menekülni lehet és kell is. Ha normális életet akarsz, az nem itt vár rád. Ez az ország egy aranybánya lehetne, mégis tönkre van téve. Tehát tanácsolom, hogy menj másik országba. Én is ezt fogom tenni.
2011. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

Én imádom az országot, a kulturáját, a tájait, a nyelvbe egyenesen szerelmes vagyok DE amint tehetem én is elköltözöm innen, mert már a gyerekemnek sincs jövője, annyire ellehetetlenít a rendszer.

Hová mennél, milyen nyelveken beszélsz, mihez értesz?

2011. máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Bence87 ***** válasza:
42%

Ilyen mentalitással külföldön sem boldogulnál.


Munkanélküliség?


[link] Összesen 4050 állás, munka 1096 hirdetőtől


[link] Összes állás (4 026)


[link] 9038 apróhirdetés


Továbbá lehet dolgozni otthonról, távmunkában külföldieknek is:


[link]

[link]

[link]


Szakképzett embereknek mindig van, lesz munkájuk, amiből jól megélnek.

2011. máj. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nocsak, kedves Bence, te aztán tudsz valamit. Miért nem csapsz fel válságmenedzsernek és közvetítesz nettó 2000eurós magyarországon belüli állásokat? Ezek szerint biztos itt is ugyanannyikat lehet keresni, mint kint, csak többmillióan nem vesszük észre, de biztos bennünk van a hiba.
2011. máj. 20. 07:29
 7/17 A kérdező kommentje:
2011. máj. 20. 09:08
 8/17 anonim ***** válasza:
57%
hőbörgő Bence csak azt felejtette el, hogy ez már nem olyan mint pár éve hogy aki akart az talált munkát, mert a munkáltatóknak olyan irreális elvárásaik vannak, hogy az hihetetlen. de nyilván nem keres állást, mert ha az idejét a hirdetések böngészésével töltené, akkor nem írna ilyen hülyeségeket. ja, van állás de kinek?és meddig? nem lehet mindenki diplomás, és tapasztalt, de fiatal, plusz folyékonyan beszéljen minél több nyelvet és terhelhető legyen hogy a főnök rajta élje ki a frusztrációját, mindezt stressz nélkül tűrje, és akkor a napi 10 órás munkanapokról,túlórákról nem is szólva, és nehogy műszakpótlékra is igényt tartson. pofán röhögnek ha bérigényt mondasz, jó lesz a minimálbér is neked. ja, de nehogy azt hidd hogy felvesznek mert közlik hogy 450 önéletrajzból csak a legjobbakat veszik fel. és az átlagember hogyan tudna 450 emberrel versenyezni? ugyan már.. szakképzettként a Tescoba se vesznek fel árufeltöltőnek sem, vagy 15 pályázatom csücsül náluk..stb. bezzeg az átverős cégek megtalálnak, akik pofátlanul arra akarnak rávenni hogy átvágjam az embereket, na kössz ilyen munka nem kell. ennyit az országról. aki átveri a másikat csak annak virágzik a bolt itt. én is kimennék külföldre, annyi adósságom van hogy sztem hamarosan meg is kell tennem ha nem változik az itteni helyzet.
2011. máj. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%

Bence egyáltalán nem hőbörgött, csak írt egy korrekt választ.

Bpesten, biztos, hogy aki akar az tud dolgozni, férjem tavaly kétszer lett munkanélküli 52 évesen és mindkétszer talált munkát, igaz oda is beadta az életrajzát, ahol nem kerestek embert, és az egyik be is jött, azóta is ott dolgozik. Szóval aki akar az talál, és aki meg akar élni az elvállalja az általatok leszólt munkát is.

Ilyen hozzá állással külföldön sem fognak utánatok kapkodni.

2011. máj. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Bence87 ***** válasza:
Nem beszélve a hiányszakmákról (pl. kőműves, hegesztő, ács, állványozó, CNC programozó). Ott azonnal felvesznek, és többet keresel, mint egy nővér vagy egy tanár.
2011. máj. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!