Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan szerezhetném vissza a...

Hogyan szerezhetném vissza a lelkem és önmagam?

Figyelt kérdés

2 éve munka nélküli vagyok és teljessen elvesztettem önmagam és kezd kicsuszni a lábam alól a talaj!Nem látom a kiútat!Voltál már ilyen helyzetben ha igen mit tettél?

Elfordult tőlem a családom is és már nem tudom mit tehetnék?

Nincs önbizalmam egy sz@rnak érzem magam és ezt éreztetik is velem!


2011. máj. 21. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ennyire ne hagyd magadat elcsüggedni, de milyen munkàt nem talàlsz? Ha ilyen a helyzet akkor el kellene mindent vàllalni.
2011. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Leírtad a jelenlegi helyzetem, sajnos még a 2 év is stimmel.. :(

Úgy néz ki összejön most egy külföldi munka, ha nem akkor végem van.

2011. máj. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem van munkám, de a helyzetem kilátástalan.
2011. máj. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy már ahhoz sincs önbizalmam hogy elmenjek munkát nézni,teljessen össze vagyok omolva!

Mondjuk találni sem könnyü de ha találnék akkor is nehéz lenne mert nulla önbizalmam!

2011. máj. 21. 13:44
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltál már munkaügyi központnál regisztrálva bekerülni valamelyik képzésükre? Nem tudom, hol laksz, de itt Pest megyében nem olyan nehéz, én is és a szüleim is részt vettek benne! Elküldenek egy majdnem 1 éves átképzésre, aminek az ideje alatt fizetéskiegészítést (minimálbér?) és utazási költségtérítést kapsz, ami abszolút jobb mint a semmi! A jobbaknak munkalehetőséget is biztosítanak, és kapcsolatokat is építhetsz a többiekkel.. jót tenne az önbizalmadnak is, ha megismernél néhány hasonló cipőben járó személyt! Mi mind találtunk munkát azonnal a tanfolyam után, sőt én még korábban is hagytam abba, mert már akkor alkalmaztak.. (unalomból azonban nem lehet kiszállni, mert akkor vissza kell fizetned a tanfolyam költségét). Szóval én ezt ajánlanám neked, ha már tényleg nem látsz kiutat!
2011. máj. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mást nem tudsz tenni, mint hogy elkezdesz változtatni az életeden. Kezdj el sportolni (futáshoz nem kell semmi), keress valami önkéntes munkát, stb... a lényeg, hogy próbáld meg hasznosan tölteni az idődet. Ezzel tudsz elég önbizalmat szerezni ahhoz, hogy ne tartsd feleslegesnek az életedet. És közben pedig folyamatosan nézed a munkahelyeket.

Ha nem sikerül, tovább kell menni, és jelentkezni a többire. Ha nem vesznek fel, tanulsz a hibáidból, és a következő már jobban megy majd. Indulj el, mert magától semmi nem oldódik meg...

2011. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is munkanélkül vagyok, illetve 1-jétől van állásom. Nem tudom te középfokú végzettségű vagy-e vagy felsőfokú. Én felsőfokú, és Budapesti, így a Ráday u-i diplomások munkaügyi központjába kellett mennem. Itt olyan kellemes meglepetés ért, kötelező tájékoztatáson kellett résztvenni, ahol az önéletrajzról és az egész munkakereséshez adtak tanácsot. Én azt hittem elég amit a neten összeolvastam, ezzel szemben kiderült,hogy ezt olyan profi módon kell csinálni manapság hogy állást kapjak. Tartottak egy ehhez kapcsolódó kommunikációs tréninget. Nagyon sokat tanultam itt!! A lényeg, hogy megkéne hallgatnod egy ilyet. Budapesti vagy? Középfokú? Nem tudnál eljutni a Ráday utcába? Erre a tájékoztatásra máshol regisztrált munkanélküliek is bekéretszkedtek. Enélkül nem találtam volna munkát. Annyira jóindulatúak voltak, segítőkészek. Ja és ha már nem kapsz járadékot, segélyt, attól még a tájékoztatókon, és továbbképzéseken részt vehetsz.
2011. máj. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok pályakezdő munkanélküliként, mindenhova minimum 1-2 vagy inkább több év tapasztalatot várnak el, bárhova jelentkezek, mindenhova találnak jobbat, én nem kellek sehova. Viszont a számlák attól még jönnek sajnos. Most próbálkozok egy netes pénzkeresési móddal, nem tudom, mennyire válik be, majd kiderül. Nem akarok itt spammelni, írhatsz privátot, ha érdekel.
2011. máj. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Hát ha ez megnyugtat egy kicsit, én is hasonló cipőben járok. 25 éves vagyok, és még nem volt egy normális munkahelyem, csak 4 hónap közmunka, hiába a diplomám. Bár azt elismerem, hogy nem ér semmit a diplomám, rosszul választottam. Tudom, mit érzel, én is nagyon el vagyok keseredve. Vidéken lakok, ahol semmi lehetőség, bérletet nem akarnak a munkáltatók fizetni, albérletet fenntartani pedig még nem tudok miből. Amíg még tanultam, nem gondoltam hogy ez ennyire megterhelő. Önbizalmam nekem is nulla, már nem is beszélgetek szinte senkivel, mert unom már hogy folyton csak panaszkodnom kell. Kilátástalan minden. Sportolás és önkéntes munka? Ezek olyan luxus dolgok, amikre nem tudok koncentrálni, addig amíg nincs munka, és egy biztos jövedelem, ami mindennek az alapja. Bocsi, most ezzel biztos nem segítettem, csak már kikívánkozott belőlem. Én is szeretném tudni, hogy hogy lehet ezen túljutni.
2011. máj. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az eddigi választ megprobálom össze szedni magam,elég hullám völgy az életem!Egyszer megjön az önbizalmam,egyszer elmegy a kedvem mindentől!Ha meg jön az önbizalmam akkor általában mindig van valami ami elrontja sajnos!Olyan mint egy hullám vasút!

Utolsó hozzászoló bár segítteni nem segíttettél de legalább látom hogy nem csak én vagyok így és nem a saját hibámból,megnyugatatni nem nyugtat meg mert azért miért örüljek hogy egyre több ember nem talál munkát!?

Remélem neked is össze jön valami!

Nyelvet nem beszélsz??Külföldel probálkozhatnál és is most arra fele koncentrálok,nagyobb esélyt látok!Még mosogatni is kimegyek ha valaki fel vesz!Én most nyomatom a németet ezerrel,ez az egy ami erőt ad és legalább kicsit hasznosnak érzem magam!

Amúgy mennyi idős vagy ha megkérdezhetem??Fiú vagy lány vagy?

2011. máj. 23. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!