Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg a termékek drágák,...

Tényleg a termékek drágák, vagy a fizetés kevés?

Figyelt kérdés

Nem tudom, de nem értem azokat az embereket, akik mindenre azt mondják, hogy "á ez drága, nem kell!" szerintem a legtöbb dolog elfogadható áron van. (Na jó, a kenyér elég drága lett tudom, de én most nem ezekre gondolok.) Pl. egy cipő, egy kabát... sminkszerek, kozmetikai cikkek, egy sampon... hát istenem, 2 forintért nem adhatják! Én megértem, hogy az előállítás is pénzbe kerül meg még rájön ennek a haszna, annak a haszna... én is "drágán" adnám, különben nem érné meg.


Szerintem a fizetés kevés. Legalábbis a mi családunkban sosincs pénz semmire, és ez gyerekkoromban is így volt. Sosem értettem, hogy más szülők miért gazdagok mi miért nem. Most már úgy látom, hogy a fizetés kevés. Egy normális fizetéssel, amennyit jobb országokban kapnak az emberek simán ki lehetne jönni, és ott se drágábbak ezek a dolgok, tehát nem értem...


Ebben az országban csak az árak emelkednek a fizetés meg úgy 200 évenként vagy hogy megy ez?


Más is gondolja hasonlóan, mint én?


2009. márc. 16. 05:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is így gondolom! Rohadt kevés a fizetésünk, most itt elsősorban azokra gondolok, akik ugyanúgy minimálbérből élnek, mint én. A válság miatt már csak heti 4 napot dolgozunk, tudod mennyi fizetést kaptam? 56 e Ft-ot! Na ebből éljen meg valaki! A rezsire sem elég, plusz van egy hitelünk is. Még szerencse, hogy a párom munkahelye biztonságban van, mert ha ő is elveszítené, mehetnénk a híd alá!

Csak meg kell nézni, emlékszem, kb.16-18 éve ha elküldött anyum a boltba, adott egy 100-ast, az elég volt kenyérre, tejre, zsömlére. Most 100 Ft-ból mit veszel meg?Max. egy doboz gyufát. A kenyér ára már nevetséges, majd 300 Ft, és még sz*r is, mert ez már nem kenyér!

2009. márc. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
A fizetés mindig kevés... Jó, nálunk a naaaagy európai országokhoz képest alacsonyabb az átlagfizetés és még alacsonyabb az átlagember fizetése. Nem mindenki teheti meg, hogy a márkás terméket vegye 2-3x, vagy akár 5x áron.
2009. márc. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod a fizetés kevés. Egy nike cipőt ausztriában ugyanennyiért veszel meg, mint itthon pl a Hervisben. Sok minden olcsóbb is, én közel lakom a határhoz, többnyire ott vásárolok. Anyukám a mostani cégénél hat éve dolgozik, a fizetése egyszer sem emelkedett. Apukám egy olyan cégnél dolgozik, aminek a lányvállalatai az egész világot behálózzák, nekik rendszeresen emelkedik a fizetésük, de szerintem ez a ritka. Van olyan barátnőm aki Párizsban dolgozik ugyanebben a szakmában mint én ( gyógytornász vagyok) hát körbe szokott röhögni, ő három hónap alatt megkeresi az én egy évi fizetésemet :(:(:(:(
2009. márc. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
31%
A gazdagok kicsit másképpen gondolkodnak, mint a közép szinten élők! Olvasd el T. Harv Eker A milliomos elme titkai című könyvet és megérted! Én legalábbis ezt tettem..., és ezt tenném a helyedben!
2009. márc. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
amikor beszéltem unioban élő emberekkel, megkérdezték, hogy ezt a pénzt, amit keresek egy hétre kapom, vagy kettőre, mert ha két hétre, akkor az elég kevéske. amikor mondtam, hogy egy hónapra, elszörnyűlködtek. a kormányunk szereti az unios mintát követni, ami az árakat illeti, de hogy rendezze a béreket (természetesen a sajátjukon kivül más bére nem érdekes), az eszébe se jut. nem véletlenül nincs nálunk euro bevezetve, és egy jó ideig még nem is lesz
2009. márc. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem a kormány alakítja az árakat, csak részben (adók, stb). A fizetéseket is csak részben (széntén az adók).

Viszont tényleg ott tartunk, hogy árban ugyanazt fizetjük mint máshol, csak a fizetés alacsonyabb. Persze ha a magyar nem nagylábon, jóval a fizetése feletti életszínvonalon akar élni, akkor baj van.

2009. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
nagylábon? szerintem sokan csak élni akarnak. a nagylábon élés ma már csak vágyálom. egyedül meg se tudnék élni. a fizetésem elmegy a rezsire, ha nem lenne férjem akivel megosztjuk a költségeket, nem tudom mit ennék következő fizetésig....szerintem a számlákat.
2009. márc. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Mi nem vagyunk gazdagok, dehogy! Nem azért gondolkodom így.

Mi is minimálbérből élünk 3an, milliós tartozásunk van, hiteleink, és sajnos most újat már nem tudtunk felvenni és már kölcsönkérni sem tudunk, szóval nem is eszünk minden nap... elég ciki helyzet.


És tényleg ugyanezzel a végzettséggel mások iszonyú jól keresnek, minket meg körberöhögnek valóban.

Ezzel már én is találkoztam, hogy megkérdezték hány hétre kapunk ennyit. Nem hitték el, hogy egy hónapra.

Inkább a külföldiek élnek nagylábon. Őszintén nem tudom mi lenne a megoldás. Engem csak az idegesít, hogy még azok sírnak akiknek mindenkinek van munkahelye a családban és tele van náluk a hűtő és mégis megvesznek mindent. Hát akkor mi mit szóljunk... :(

2009. márc. 16. 20:03
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, hogy ki él nagy lábon... Mert mi sem élünk nagy lábon, sőt nem iszunk, nem dohányzunk, még is kevés a pénz. Így igaz, hogy a kormány az unióhoz csatolt minket, míg a fizetéseket nem rendezte, bezzeg a saját zsebükre már rágyúrtak.
2009. márc. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Is-is. A termékek egyre drágábbak, a fizetés meg egyre kevesebb, kell a segíííííílyke a koszos Harkonnen korcsoknak, a lóvé nagyrészét meg a cápázóhorog-orrúak tüntetik el...
2010. jan. 5. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!