Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nők 40 éves nyugdíját...

A nők 40 éves nyugdíját eltörlik? 57 évesen 39 éves munkaviszonnyal előnyugdíjazás lehetséges?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem, de azt hiszem van olyan hogy a cég kifizeti mint végkielégítés a köv egy évet és akkor mehetsz, de ilyet csak nagy cégek magas beosztottuknak csinálnak.
2011. máj. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
54%

Vagy te is megvásárolhatod azt az 1 évet.

[link]

2011. máj. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a vásárlás csak azokra vonatkozik (majd), akik magánnyugdíjpénztártagok maradtak, és így nem szereznek további szolgálati időt, és nem lenne meg a szükséges 20 (vagy tíz, vagy tudomisén) évi idejük, ami kell ahhoz, hogy kapjanak az államtól is valamit. Vagy azokra, akik soha nem dolgoztak életükben, de pénzük van vásárlásra. De azoknál is feltétel, hogy betöltsék a nyugdíjkorhatárt a vásárlás időpontjában.


Olyat nem lehet, hogy ilyen módon valaki előbb menjen nyugdíjba, mint egyébként mehetne.

2011. máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
De ha most elmegy valaki előnyugdíjba és miután betölti a korhatár megvásárolja azt az 1 évet, azt lehet, nem?
2011. máj. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom :)

És ez ott kezdődik, hogy azt se tudom, mi az az előnyugdíj. De normál esetben olyat biztos nem lehet, hogy mondjuk még 3 év hiányzik valakinek a nyugdíjkorhatárig, és megvásárolja a hiányzó éveket mert már menne nyugdíjba, én csak erre mondtam.


Szerintem legjobb lenne felhívni hétfőn a nyugdíjfolyósítót, és tőlük megkérdezni. Az se 100% (mert az ügyfélszolgálati irodán is csak emberek dolgoznak, és nem jogászok, hanem jellemzően érettségizett ügyintézők max. valami OKJ-vel), de azért jóval nagyobb esély van a szakszerű válaszra, mint itt, ha ők már találkoztak ilyen esettel.


Ha meg nagyon fontos a kérdés, akkor ügyvéd, persze az nem lesz ingyen, de ott van a legnagyobb esély, hogy tutibiztosra megmondják :)

2011. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt még a Fidesz sem tudja.Azért emelték 0,5%-al a nyugdíjjárulékot hogy a nők el mehessenek 40 év munkaviszonnyal nyugdíjba,a Széll Kálmán tervükben meg mindenkinek megtiltanák a 62 éves kor előtti nyugdíjazást.
2011. máj. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A 40c év szolgálati idő utáni női nyugdíjat nem törlik el.

Azonban ebben az évben az 58., majd jövőre az 59.éves nők

mehetnek előrehozott nyugdíjba. Vásárolni egyébként-havi járulékfizetési megállapodás teljesítése mellett- lehet

nyugdíjéveket.

2011. jún. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nyugdíj évek megváltására csak az öregségi nyugdíj előtt van lehetőség, a kedvezményes női 40 év munkaviszony előtti éveket NEM lehet megváltani. Ez tuti, mert megkérdeztem a NyUFI-tól.
2011. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!