Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarország már tényleg kb...

Magyarország már tényleg kb Nyugat-Európa szintjén van fejlettségileg, fizetésügyileg?

Figyelt kérdés
Annyi helyen hallom (pl ezen az oldalon is), hogy Spanyolországban meg Olaszországban pl már nem is jobb a fizetés, stb stb.. ebben mennyi igazság van?
2011. máj. 31. 08:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
átlagban nincs jobb fizetés
2011. máj. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ugye, Portugália és Spo elég nagy gázban van, de azért jobb ott még mindig az életszínvonal. Elvileg, de ezt szerintem nehéz megállapítani. Pl Budapesten lehet jobb az életszínvonal, mint dél-Olaszországban, de mint ország, Magyarország azért Olaszország alatt van...

Nem tudom, van-e olyan tanulmány, ami megbízható fizetéseket szerepeltet, meg pl összehasonlítja az élelmiszer-, közlekedési-, és albérlet költségeket/árakat.

Az lenne az igaz, mert pl lehet, hogy Spoban 1000 euró az átlagfizetés, ami ugye 270.000 ft lenne, de sokkal drágább pl az albérlet ktsg/ház vétele. Viszont ettől függetlenül még lehet, hogy mindig ők jönnek ki jobban...

Szóval ez nehéz kérdés, de azért szerintem még nem értük utól a nyugat-európai színvonalat.

2011. máj. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem nehéz kérdés. Fizetésügyileg sem. Olaszországban mint konyhai kisegítő, keresel havi 330 ezer ft-ot. A benzin pl olcsóbb mint itt, a műszaki cikkek ugyanolyan árban vannak mint itt. Itthon ezzel a munkával keresel nettó 70 ezer forintot. Mi ebben a nehéz kérdés?? Én 6 éve dolgozom Ausztriában, nekem sok okos mondhatja hogy mi a különbség a 2 ország között, meg hogy egyáltalán nem jobb Ausztria mint Mo. Nekem azóta van 1 új autóm, és most készülök lakást venni. Úgyhogy mi Nyugat-Európa közelében sem vagyunk.
2011. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kérdező nem igazán van képben. De addig jó amig nem tudja milyen egy gyalázatos a helyzet ebben az országban.
2011. jún. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A mai magyar átlagkereset az eu-s átlagkereset kb 73%-a.

Fejlettségileg pedig sok mindenre lehet gondolni, de a legegyszerűbb ha megnézel egy-egy képet a Ny-európai városokról/falvakról, meg egy magyar városról/faluról.

2011. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
na de az eu-s átlagkeresetben benne van a kelet-európai térség is, szóval ha mondjuk csak a nyugat-európai lenne akkor nem 73% lenne hanem még sokkal kevesebb, ugye?
2011. jún. 23. 21:44
 7/15 anonim válasza:

Hát nem tudom nekem nagynéném most jött haza Írországból mert már nem keres jobban mint itt.

De Anglia, Hollandia, Belgium, Németország, Luxemburg-hát ezekhez képest sehol sem vagyunk...

2011. jún. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdé most komoly??? Nem hiszem el, hogy van aki ilyet kérdez!

Hol van neked nyugat európában 70000 minimálbér?

a munkanélküli segély 28500 ( ha elmész utcáttkarítani diplomával)???

Ti miről beszéltek, de komolyan?

A sok Hír, és Echo tv kimosta az agyatok?

Vagy csak nem jártatok még külföldön??

2011. jún. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nézd, Angliában takarító vagyok és jobban keresek mint Magyarországon irodai munkával. Ezzel kb mindent el is mondtam.
2011. jún. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Te most hol élsz? Viccelsz?

Az unióban 1000 euró a minimálbér, bár országonként eltérő.

Pl asszem már románia is eu tag, na azok talán még nem hagytak le minket.

2011. jún. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!