Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek hasonló munkahely...

Mit tennétek hasonló munkahelyi konfliktusban?

Figyelt kérdés

Egy vállalkozásnál dolgozom. Mivel "főnökünk" kínai, mindent mi intéztünk, csináltunk, oldottunk meg neki. Még a beosztásunkat is mi írtuk. Amiből lett a probléma....

Hó elején, ő ezt a beosztást mindig elviszi, kimásolja és aszerint fizet.

Az általam aláírt napokra leosztott, és a véglegesítetten aláírt munkabeosztás felettébb érdekes módon eltűnt, ami helyett kedves kolleginám újat írt. Természetesen ezen nekem egy aláírásom sincs, csak az övé.

Csupán" az a probléma, hogy a havi 15 napom helyett, ezen az új jelenléti íven 11 napom van:)

Minő érdekes dolog, kolleginámnak 19. Mit lehet csinálni ilyen esetben? 11 nappal fizetett ki a kedves "főnök" egy olyan jelenléti ív szerint, amit én még életemben nem láttam és nem írtam alá, nem fogadtam el. Nem beszélve arról, hogy 15 napot dolgoztam a hónapban, túlórákat inkább fel sem hozom....

Mit tennétek? Túlságosan sérülni az önbecsülésem, ha nem mondanék fel, ezért ez biztos. A pénzemet és ezt a hatalmas csalást viszont nem hagyom.


2011. jún. 5. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán feljelentheted a munkaügyi bíróságon. Bár azért jobb lesz, ha másik munka után nézel. Én nem hagynám, ahogy magamat ismerem.
2011. jún. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A főnökkel kell beszélni, ha magyarul nem is tud, szeme van.

Látja, hogy te nem írtad alá.

Ne aggódj, azt ő is érti, hogy "feljelented" meg munkaügyi bíróság.

Hangsúlyozd többször is, hogy ez nem az ő hibája, a kolléganőd írta így át. De ő a főnök, az ő dolga, hogy rendet tegyen, és a kifizetéseket intézze el.

A kínai nem igen szokta hagyni az üzletét, mindig bent ülnek, és látta, hogy te is annyit voltál bent, mint a kolléganő, tudja, hogy nem voltál szabadságon, stb.


Sokszor, nagyon tisztelettudóan ismételd, hogy ez nem az ő hibája, tudod te is, hogy nem ő tehet róla. Szeretnéd, ha ő rendezné.


A kolléganő meg ... hát erre nincs mit mondani.

Ha nem rendeződik, akkor mindenestre jobb, ha tényleg nézel mást, mert ha egyszer megcsinálta, megcsinálja legközelebb is. Esetleg neki is lemesélheted, hogy nem hagyod annyiban, munkaügyi bíróságra viszed a dolgot, és ott ki fog derülni, hogy okirathamisításról van szó, téged megkárosított, letöltendőt is kaphat.

Ne játsszon a megélhetéseddel, mert te is meg tudod őt szívatni, nem is kicsit.

Ha hajlandó lenne esetleg, netántán, véletlen és valami csoda folytán kifizetni neked, ami jár, akkor eltekintenék a helyedben a többitől, meg a főnöknek szólástól, ha nem, nem.

2011. jún. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A munkaügyi bíróság jó ötlet, ezen kívül ragaszkodj hozzá hogy ezentúl te személyesen, saját kezűleg adod át a főnöknek a saját jelenléti íved.Nekem is volt egy kollégám, mikor még óvodában dolgoztam, aki önkényesen belejavítgatott a jelenléti ívembe.Hogy úgy tűnjön, mintha időnként késtem volna.Azonnal jelentettem az irodán és a főnökasszonynál is, az esetet.Végül is nem tudom, mi lett az ügyből, mert én azokban a napokban mentem át másik melóhelyre, de remélem, nem úszta meg a kis nyavalyás büntetés nélkül.Ezenkívül egyéb bárki számára hozzáférhető óvodai iratokat is eltüntetett,amik sajnos rám voltak bízva, de nem zárhattam el őket.
2011. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

...Tehát szerintem mindenképp jelentsd, ahol csak lehet!Nekem annak idején eszembe sem jutott egyéb gondok miatt, hogy feljelentsem a hamisító kolleginát, de már nagyon bánom, hogy nem tettem meg!

Az is jó megoldás lenne, ha a jelenléti ívekből mindig készítenél fénymásolatot, mielőtt leadod.Manapság már sem kollégában, sem főnökben nem lehet megbízni, pláne, ha kínai, mert hajlamosak feketén foglalkoztatni.

2011. jún. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hát semmiképpen ne hagyd annyiban. beszélj a munkatársaddal, ha nem vallja be, akkor menj a főnöködhöz.

Sok sikert!

2011. jún. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!