Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt már hasonló élményetek...

Volt már hasonló élményetek állásinterjún? (HR probléma)

Figyelt kérdés

Néhány hónapja sajnos újra álláskereső lettem, ezért elég frissek az élményeim.

Azt vettem észre, hogy abban az esetben, ha egy "hivatásos" HR-essel kell interjúznom, egyszerűen nem tudok sikereket elérni. Képtelen vagyok felkészülni az olyan kérdésekre, hogy pl " milyen állat lennék" , meg hasonló. Nagyon sok anyagot elolvastam erről, könyveket, mégis egyszerűen képtelen vagyok ilyen, szerintem értelmetlen kérdésekkel megbirkózni. Ennek ellenére, ha "átlagos" munkatársakkal, vagy cégvezetőkkel beszélek, szinte kivétel nélkül visszahívnak még egy körre.

Nektek milyen tapasztalataitok vannak HR kérdésben? :D


2011. szept. 19. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

milyen állat?? XD

voltam már pár interjún, de még sose tettek fel nekem ilyen kérdéseket...

volt egyszer, hogy emailben kaptam pár kérdés, egy legalja munkára, kb olyan kérdéseket tettek fel, mintha csak valami cégvezetőnek jelentkeznék. na hagytam is a francba... :D

2011. szept. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kérdésekkel nem találkoztam, de fel lehet készülni... nehogy komolyan vedd!

Milyen állat? c. kérdésre lehetne a válasz, hogy "hangya" (merthogy az strapabíró és szorgalmas)

[link] <<itt is van pár gyöngyszem:)


De az ilyen kérdések inkább a reakciódat mérik szerintem, hogy hogyan birkózol meg a hirtelen helyzetekkel.

2011. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Egyébként teljesen értelmetlennek tartom az ilyeneket. Egyáltalán nem úgy viselkedik az ember ilyen helyzetekben, mint mondjuk munka közben. Betanulhatok én akármit, meg össze-vissza hazudozhatok, amit hallani akarnak, de van értelme???

2011. szept. 19. 13:06
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Ebben a kérdésben a helyes válasz, hogy megkéred a HR-pitsát, hogy koncentráljon a munkájára, te is azt szeretnéd tenni, az ismerkedést pedig kölcsönös szimpátia esetén műszak után folytatni.


Feltéve, ha a munkakör egy kicsit is szilárd értékrendet és önállóságot, önbecsülést követel.

2011. szept. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem értem a hozzászólásod, ne haragudj :D

én nő vagyok, de semmit nem írtam szimpátiáról, szerintem, nem az a problémám, hanem a sok felesleges kérdés, aminek semmi értelmét nem látom és hamis képet mutat a jelöltekről...

de köszönöm a választ

2011. szept. 19. 13:20
 6/10 anonim válasza:
80%
Tőlem nem kérdeztek még ilyeneket. Viszont kiakadok az olyanoktól, hogy: "miért akar ön nálunk dolgozni?" Miért, miért? Biztos azért, mert milliárdos vagyok, rohadtul unatkozok otthon, és csupán szórakozásból akarok dolgozni... Volt rá precedens, hogy a HR-es még a nyelvvizsgák betűjeleit sem ismerte. Az egyik jól ismert üzlethálózatnál voltam felvételi szövegelésen, a B típusú közép nyelvvizsgám már megvolt akkor. Nézegeti a HR-es az önéletrajzomat, azt mondja: ön ugye jól beszél angolul? Mondom neki, beszélek, de van még mit fejlesztenem rajta. Erre ő: hogyhogy, hisz az önéletrajzában az áll, hogy B típusú középfokúja van! Ekkor közöltem vele, hogy a B típus írásbelit jelent, az A típus a szóbeli...
2011. szept. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

igen, sajnos ezek ismerősek :D

most ne hurrogjatok le, de értelmesebbnek érzem magam némelyiknél, meg tudom is, hogy alkalmas vagyok egy bizonyos munkára, de mégis csak rajta kell átjutni....

na igen, ez a "miért akar nálunk dolgozni" engem is kiakaszt...és halálosan megsértődik, hogy nem csak hozzájuk jelentkezel....

2011. szept. 19. 13:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted? Pedig egyszerű. A HR-es csaj ne ilyen kiskegyedből összeollózott hülyeségeket kérdezzen egy embertől, akinek a szaktudására van szüksége a cégének. Ennyi erővel rákérdezhetne a horoszkópodra is.


Az ilyen kérdést legfeljebb első randin tudom elképzelni, könnyed, semleges téma, ha rákérdezel, hogy miért, akkor talán képet kapsz a másik gondolkodásáról.


Mit kezdene a HR-es, ha azt mondanám, hogy disznó szeretnék lenni? Csupa negatív asszociáció, mit gondolna rólam? Pedig a disznó egy kifejezetten értelmes állat (vö.: sokra tartom az intellektuális képességeket), a koca óvja-védi a végsőkig a malacait (felelősségvállalás, kitartás, kiállás), a kan hatalmas és erős (magabiztos, vagy lojális vagyok, attól függ), csoportban él (lásd még teammunka, szervezeti hierarchia). Emellett szervei alkalmasak lehetnek emberi beültetésre (pl. szívbillentyű - önfeláldozás, altruizmus), és az utóbbi 50 évben az emberi tenyésztői munka eredményeként 60% zsírból 60% izommá alakult (képes a változásra, kitartó). Vad formájában igénytelen a környezeti tényezőkkel szemben (terhelhető).


Ahhoz viszont, hogy ebbéli véleményedet közöld egy állásinterjún, ahol végül is te veszíthetsz többet, komoly önbecsülés és határozottság kell - ami viszont egy olyan munkakörben, ahol droidra van szükség nem feltétlen előnyös.

2011. szept. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

13:24 vagyok

Amúgy rengeteg felesleges kérdés van, és sokszor szerintem pofára megy az egész ceremónia. Pl. ha valakit nem vesznek fel a felvételi beszélgetés alapján, attól az az illető még nagyon is megállhatná a helyét az adott munkakörben. És fordítva is: szimpatikus a felvételiző, fel is vesszük tüstént, aztán rövid távon kiderül, hogy egyáltalán nem felel meg.

Szerintem egy 15-20 perces "ismeretségből" senkiről nem lehet megállapítani, mennyire felel meg. Bedobják a hülye kérdéseket, figyelik hogy reagálsz, és döntenek. Én is ideges típus vagyok felvételizésnél, és ha ezt észreveszik rajtam, ez már negatív pont.

2011. szept. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha kitanult HR es, akkor tudja mit csinál. Bármennyire is értelmetlennek tűnnek a kérdései. Mindegyiknek megvan a maga célja. Szimpla pszichológia. Ezekre nem tudsz felkészülni. Csak válaszold azt, amit helyesnek találsz. Ők majd kiértékelik a választ. Hogy milyen állat akarnál lenni? Ha azt mondod hangya? A hangya nagy munkabírás, viszont nem gondolkodó, mások utasításait hűen követő egyén. Ha beosztottnak jelentkezel ez ideális. Ha főnöknek rossz válasz. A főnök inkább sas, oroszlán, cápa. Olyan állat aki diktál irányít és nem irányítanak.
2014. márc. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!