Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire általános, hogy...

Mennyire általános, hogy valaki nem a végzettségének megfelelően helyezkedik el?

Figyelt kérdés
Elvégeztem egy egyetemet, most fejezem az első évet mesterin és nagyon úgy néz ki, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni egy jó ideig. Nem sok állás van a szakmámban, ami van, oda legalább 3 év gyakorlatot kérnek. Ismerettséggel lehet csak elhelyezkedni és bár nekem van több ember is, aki be tudna intézni, ha lenne valahol hely, de egyelőre nincs. Egyetem alatt is dolgoztam pincérnőként, most pár hónapja nem, mert megszűnt az állásom. Muszáj elhelyezkedjek valahol, mert együtt lakunk a barátommal és nagyon kiakaszt, hogy ő fizet mindent. De lehetőségem nincs a szakmámban, ezért valószínű, hogy újra pincérkedni fogok, vagy jobb esetben eladó leszek alahol vagy ilyesmi. De annyira kiábrándít ez az egész. Ezért güriztem, kínlódtam, tanultam 4 évet? Hogy olyasmit dolgozzak, amit egyetem előtt is csináltam. Ha nem kellett volna fizessem a sulit, tudtam volna félretenni, ma már jobban állnék. Meg valahol szégyenlem is ismerősök, rokonok előtt, hogy na, erre jutottam a nagy egyetememmel, diplomámmal, hogy jó esetben egy ruhásüzletben leszek eladó. Mennyire általános ez manapság? Ja és elköltözni nem tudok, itt lakásunk van, a vőlegényemnek jó, biztos munkahelye, nem kockáztatjuk még ezt is.
2011. jún. 13. 19:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam egy ideig, mint te, de aztán rájöttem, hogy az én egy darab életemről van szó, és semmire sem megyek azzal, hogy de akkor eddig minek tanultam, meg mit fognak szólni az ismerősök. Mást akartam csinálni jobb lehetőséget láttam és kész. Megbeszéltem a párommal, minden szép és jó és ez is egy azok közül a dolgok közül, amik csak ránk tartoznak senki másra és nem is foglalkozok másokkal. Jobban is jártam, akárki akármit mond nagyon szeretem, amit csinálok, és egy csomó tervem van, mindenféléket meg fogok valósítani, azelőtt meg csak siránkoztam azon, hogy vakvágányra futott az egész, jaj, ha már ennyit tanultam, akkor nem kellene 180 fokos fordulatot venni. Dehogynem!
2011. jún. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!