Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Biztosítós cégek munkát...

Biztosítós cégek munkát kínálnak x összegű kezdő támogatással. Létezik, hogy a támogatott idő után ha kilép az alkalmazott a cégtől a már megkapott összeget nem kell visszafizetnie?

Figyelt kérdés

Erre nagyon kíváncsi lennék.


Köszönöm a válaszokat.


2011. jún. 14. 23:03
1 2
 1/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
De, ez benne a bibi, amit persze csak akkor mondanak ha kilépsz. Előtte fel sem merül sehol. Én ezért vagyok sima jutalékosban, ha dolgozik az ember , nem mindegy hogy 200-t vagy 300-t keres?
2011. jún. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hmm.. sejtettem.

Akkor gondolom az ehhez szükséges PSZÁF vizsga támogatása is csak egy nagy kamu.

Erről tudsz valamit, neked hogy volt?

2011. jún. 15. 08:26
 3/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Pszáf vizsga támogatása lehetséges. Én szimplán elkezdtem dolgozni, jutalékos rendszerben, és megkerestem magamnak azt a pénzt, hogy lerakjam a vizsgát. De én nem pénzintézetnél dolgozom, hanem független alkuszként.
2011. jún. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Nekem az egyik ügyfelem mondta, hogy elkezdett dolgozni egy 3 betűs cégnél és miután 3 hónap múlva kilépett, minden addigi bevételét vissza kellett fizetnie /ennyit ért a támogatás/.
2011. jún. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem semmi.


Gondolom az alkusz cégek esetében máshogy alakulnak a dolgok, mert ahol én kaptam ajánlatot, ott PSZÁF vizsga szükséges az értékesítéshez, addig sehova.


De sejtettem én, hogy nem minden arany, ami fénylik. Egyébként is szkeptikus vagyok ezen cégek tekintetében.


Igaz, ezt az ajánlatot több, mint 1 hónapja kaptam a cégtől (nemet mondtam) de maradtak bennem kérdőjelek, mert olyan volt majdnem mintha mesét mondtak volna...

2011. jún. 15. 08:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Biztosítónál nem szabad dolgoznod, mert amit ígérnek kezdeti támogatást, az csak álca. Ezt akkor kapod meg, ha megkötsz egy minimális állományú szerződést (pl. 200ezres állományút), ez esetben megkapod. Amennyiben az ügyfél meggondolja magát, az esetben a pénzt, amit kaptál jutalékként, vissza kell szolgáltatnod a biztosítónak. Ergo a fizetésed 0. Miután kiléptél, akkor is. Asszem 3 év az elévülési idő, de lehet, hogy csak 2. Ismerek én olyan embert is, aki most 200k-val lóg az egyik biztosítónak emiatt.
2011. jún. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Az alkusz cégeknél általában csak jutalék van /legalábbis akikről tudok/. A lényeg, hogy nem kell elhinni az aranymeséket, hanem dolgozni kell rendesen, és akkor megéri. Nem könnyű de jól fizető szakma ez, csak csinálni kell. Egyébként szerintem a legfontosabb dolog a szerződés visszaírások mennyisége. Amire én büszke vagyok, hogy nálunk a szerződések kb. 85%-a végigmegy és nem lesz visszamondva. Szerintem ez mindent elmond, hogy mennyire nézzük az ügyfél érdekeit.
2011. jún. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ami engem illet, meg kell hogy mondjam, én nagyon nem szimpatizálok a biztosítós cégekkel, a jutalék szó hallatán pedig borsódzik a hátam. Túl sok embert láttam már tönkremenni ezek miatt a cégek miatt és magamnak sem tudnám elképzelni ezt a munkát. Persze ez nem jelenti azt, hogy nincs olyan, akinek nem érné meg ezt csinálni. (pl. az egyik hozzászóló)

Sokan foglalkoztak már a környezetemben ilyen munkával de egyikőjük sem onnan ment nyugdíjba ill. lett jól kereső.


Már csak kíváncsiságból is érdekeltek a tapasztalatok.


Mégegyszer köszönöm.

2011. jún. 20. 21:57
 9/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Szerintem az egész egyetlen egy dolgon múlik, azon hogy valaki fel meri-e vállalni amit csinál vagy sem. Én azon szerencsések közé tartozom, akik jól választottak, a visszaírási arányunk az igazgatóságban 5%,azaz öt %, ez konkrétan azt jelenti, hogy minden 20. szerződéssel van csak probléma, szerintem ezt nagyon kevesek mondhatják el, és ezért mennek benne tönkre, mert minden egyes szerződést amit megkötnek rátukmálják az ügyfélre és ezért az 2 éven belül visszamondja.
2011. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kívánom kedves utolsó hozzászóló, hogy munkádban továbbra is kellően motivált légy, szeresd amit csinálsz és a továbbiakban is sok sikerben legyen részed! :)
2011. jún. 21. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!