Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy mondjam meg a munkáltatóm...

Hogy mondjam meg a munkáltatómnak, hogy nem váltom ki a start kártyámat?

Figyelt kérdés

első munkahelyem, szeptembertől egyetemista leszek. most dolgoznék egész nyáron, utána még nem biztos, de részmunkaidőben valószínűleg igen. a munkáltatóm kéri a start kártyámat ( amivel ő ugye 2 évig kevesebb járulékot fizetne utánam és csak egyszer lehet felhasználni ) de én semmiképp nem váltanám ki, csak akkor amikor azt ki is tudom használni a teljes időre és a végzettségemhez kapcsolódó állást kapnék.

mit gondoltok, mit mondhatnék?


2011. jún. 17. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nincs se tapasztalatod, se végzettséged, így jelenleg a startkártyád az egyetlen vonzerő a munkáltatók számára, ha nem váltod ki, nem fognak alkalmazni. Ha már komolyan érteni is fogsz valamihez, és szakmai tapasztalatot is fel tudsz mutatni, a normális cégeket nem fogja érdekelni, hogy spórolhatnak-e rajtad egy kis járulékot. Most van rá szükséged, később már nem lesz.
2011. jún. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
már felvettek és 2 napot dolgoztam is. szerződést csak jövőhéten fog aláíratni velem és tegnap megemlítette,hogy váltsam ki.
2011. jún. 17. 16:10
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kell a munka, váltsd ki nyugodtan, később sokkal kevésbé lesz szükséged rá, nagyobbat fog nyomni a latba az, hogy már dolgoztál, és hogy van szakképesítésed.
2011. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

annál is nagyobbat,h rengeteggel kevesebbet kell fizetni utánam? most egy közgazdasági diplomám lesz valószínűleg, ami tudjuk,hogy mennyire keresett..

hogy járhatnék jól ebben a helyzetben? :S

csak eddig szó sem volt róla, ledolgoztam 2-3 napot és akkor most említette meg. ha meg most emiatt elbocsájtanak, akkor ki se fogja fizetni az eddig ledolgozott időmet. remek..

2011. jún. 17. 16:17
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy tudom - lehet rosszul - hogyha már voltál foglalkoztatva főállásban akkor azután már NEM lehet kiváltani a start kártyát. Tehát ha most bejelentve fogsz 8 órában dolgozni - akár csak 1 hónapot akkor már nem tudod majd úgysem kiváltani a start kártyát...
2011. jún. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Én is úgy tudom, mint az utolsó.
2011. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
tehát mindenképpen elveszteném? nem lehet,hogy most dolgozom 2 hónapot főállásban nyáron és diploma utánra hagyjam a start kártyát?
2011. jún. 17. 22:54
 8/13 anonim ***** válasza:

A Startot valószínőűleg csak novemberig tudod kiváltani, mert a kormány be akarja szűntetni.

Én boldog lennék, ha már végre felvennének valahová ideiglenesen vagy sem.

(egy, már egy éve a fenekén itthon ülő főiskolát végzett lány)

2011. jún. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

tényleg be akarják szüntetni?? ez biztos? mert én nem találtam rólam semmilyen infót.

egyébként én is hónapok óta keresek állást, alig hívnak vissza valahova, úgy örültem,hogy találtam egy állást, de nem szeretnék a start kártyám elvesztése miatt hátrányba kerülni később..

2011. jún. 18. 00:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha most dolgozol, a kártyát mindenképpen elveszted, ha nem váltod ki. Aki már dolgozott, annak ugyanis nem jár, csak a totál pályakezdőknek.

Amit tehetsz még, az az, hogy kérsz a régi gimidből iskolalátogatásit, az még erre a nyárra érvényes (már ha most érettségiztél), és dolgozol diákmunkásként, szövetkezeten keresztül. Az anyagilag kb. ugyanott van, mint a start kártya, csak nem veszíted el a kártyát, mert a diákmunka ebből a szempontból nem számít.

Ez a munkáltatónak annyi plusz, hogy le kell szerződnie miattad a szövetkezettel, viszont spórol is, mert pl. a bérszémfejtést a szövetkezet végzi el.

2011. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!