Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Divat még a borravaló? Mennyi?...

Divat még a borravaló? Mennyi? % Magánvállalkozók kapjanak? Étteremben?

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
étteremben (ha nincs szervízdíj) akkor kb 10%-ot illik adni.
2011. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hogyhogy magánvállalkozó? honnan tudhatod, hogy aki kiszolgál az alkalmazott vagy "magánvállalkozó" ?
2011. jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Étteremben, italozókban szokás, kb. tíz százalék. Ha buliban vagy, kerekítsd fel százasra.
2011. jún. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Én nem mindig szoktam adni, étteremben is csak ritkán, ha tényleg megérdemli a pincér, egyébként csak a munkáját végzi, amihez a normális stílus is hozzátartozik. Pultban, ha ad a csávó egy sört, azért nem szokott borravalót kapni. Én se kapok a munkám elvégzéséért a fizetésen kívül mást.
2011. jún. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A borravaló nem divat, hanem illemkérdés. Ha meg vagy elégedve a kiszolgálással (finom volt, gyors, kedves volt a pincér) akkor adj mindenképpen. Viszont ha nagyon nem tetszett, akkor felesleges, így éreztetheted, hogy nem volt jó valami.

Magánvállalkozó? Miért, te előtte megnézed a hely működési engedélyét, vagy mi? :D

2011. jún. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A magánvállalkozóval arra gondolt, hogy a fodrász, a cipész, vagy ékszerész kapjon e pluszt a kért összegen felül.
2011. jún. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A borravaló pont, hogy NEM illem kérdés.


HA úgy érzed, hogy a pincér / kiszolgáló a kötelességén FELÜL (tehát azon felül, hogy normálisan és azt hozta ki neked amit kérsz) teljesített (kedves volt, szórakoztatott, extra kérést teljesített, nagyon finom volt az étel, stb...) akkor illik adni.


Az a baj itthon a vendéglátósok azt hiszik, hogy borravalót kötelező adni és mind tartja a markát. Pedig nem, csak ha elégedett a vendég.

2011. jún. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hú! Jól megoszlottak a vélemények, még mindig nem tudom eldönteni, hogy a mostani alacsony fizuk mellett adjak vagy ne adjak. Igazából nem szeretek adni, de mint írták sokan, illemből talán adok.

A vállalkozókra, igen fodrász...stb gondoltam. Nos?

2011. jún. 29. 13:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Múltkor előfordult velem, hogy a kulcsmásolósnak adtam. És mivel ketten voltunk a feleségemmel adóellenőrnek gondolhatott. Beütötte a 800Ft-ot és mivel nem kértem vissza az 1000-ből hirtelen nem tudta, hogy mit csináljon. Attól félt, hogy valami apehos trükk.
2011. jún. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Magánvállalkozónak ha tényleg meg vagyok elégedve, akkor szoktam adni.

Étteremben, boltban ilyesmi helyeken általában megszoktam kérdezni ha adni akarok, hogy övé-e vagy a tulajé, és ha azt mondja hogy az övé akkor adok.

2011. jún. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!