Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a jobb? Ha hibáztál rendkív...

Mi a jobb? Ha hibáztál rendkívüli felmondással és jegyzőkönyvvel eljönni? Vagy a közös megegyezés?

Figyelt kérdés
Történt ugyanis, ohgy egy árazási hiba miatt 1-2 ezer forint hányom keletkezett a kasszában. S sarokba szorítottak végül közös megegyezéssel eljöttem. Nem akartam jegyzőkönyvet, voltot a becsületelem. Mert alapból nem volt szándékos, csak figyelmetlenség. Megvédeni ezzel úgy sem tudtam volna magam. kvázi lopással vádoltak meg.
2011. júl. 2. 17:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
üzemi konyhán voltam.
2011. júl. 2. 21:12
 12/15 anonim ***** válasza:

Jobban tetted, hogy aláírtad a közös megegyezést.

Elküldhetett volna rendkívülivel, mert pénztár hiányod volt, és ezt a pénztár ellenőrzéssel bizonyítani tudta volna.

Könnyen osztogatják a tanácsot, hogy menj munkaügyi bíróságra, csak nem az ő zsebükre megy a játék. Itt ha felmond neked rendkívülivel, az is megállja a helyét, nem kapsz felmondási időre járó bért, ráadásul viszed magaddal a jegyzőkönyvet. Ha rendes felmondással mond fel, akkor ugyan megkapod az egyhavi béredet, de ott is beleírhatja a felmondásba, hogy pénztárhiány miatt mondott fel. Ezt is vinnéd magaddal a következő munkahelyedre.

Ha munkaügyi pert indítottál volna, nem nyernéd meg, mivel ténylegesen volt pénztárhiányod, és ráadásul még a perköltséget is ki kellene fizetned.

Nem olyan könnyen döntenek a munkavállaló javára, mint ahogy itt írogatják egyesek. Az egyik ismerősöm hónapokig pereskedett a volt munkáltatójával: rendes felmondással küldték el, nem volt egy olyan végzettsége ami nem kötelező a munkakörhöz, amikor felvették és még évekig nem is kérték tőle, de végül ezért mondtak fel neki (papíron) hónapokig járt a bíróságra, elbukta a pert, idegileg tönkre ment bele. Ráadásul a környéken jó ideig sehol nem vették fel dolgozni (most tudta a férje ismerettségel bedugni egy helyre)

De azt se gondold, hogy ha pert indítasz a munkáltatód ellen és megnyered, akkor utána nem tesznek meg mindent, hogy idegileg kicsináljanak és magadtól mondj fel.

Kíváncsi vagyok, akik itt oltogatnak mindenkit a munkaügyi perekkel, belemennének-e ha róluk lenne szó.

2011. júl. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Már megnyugodtam. Ez a dolog olyan friss,ohgy pénteken történt.

Negyedéves leltárt csináltunk és felhívattak előbb a pénzügyre aztán egyenesen a vezérigazgatóhoz. Olyan hiányra kellett magyarázatot adnom amiről nem is tudok, mert még a leltár felvitelét sem fejeztem be. Azért gondolok árazási hibára,mert mint mondták pár ezer forintos tétel és csak egyszer. ( Ebből gondolom,hogy valamit rosszul árazhattam és ebből adódik a hiány...) Első hibám az 5 hónap alatt... állítom,hogy valaki a hátam mögött erre várt.

Nagyon megalázó volt az egész nem láttam értelmét magyarázkodni, vitatkozni. Hálás voltam,hogy a közös

megegyezést felajánlották. Nem akartam mást csak menekülni ebből a helyzetből. Nagyon szar mert mostanig egy utolsó mocskos tolvajnak éreztem magam.

Holott nem vagyok az...


Nem nem akarnék ezzel a céggel pereskedni... még senki nem tette meg akit ilyen aljasul küldtek el.

2011. júl. 3. 09:54
 14/15 JulesM111 ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Jól jártál a közös megegyezéssel. A melód, a feladatod ilyen, pénzzel dolgoztok, bárki bármikor tévedhet, hiány keletkezhet, stb. A munkáltató pedig akármikor elküldhet, indok mindig van rá.

Munkaügyi bíróság? Idióta egy tanács, értelme nincs, csak hiú remény keltődik az emberben, plusz rá is cseszhet.

Kérdező, ne vedd bántásnak, de lépj rajta túl, ez egy ilyen szakma, lépj tovább, dolgozz máshol, addig amíg ki nem csesznek veled, és így tovább... ez a kereskedelem :)

2011. júl. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

JulesM111 Köszi:)


Sajna nem vagyok egy kereskedő típus.. eredendően nem ez a szakmán.

2011. júl. 3. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!