Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnök fiú és fogtechnik...

Gépészmérnök fiú és fogtechnikus lány párnak van-e valami esélye Németországba költözni gyakorlat nélkül?

Figyelt kérdés

Magyarországon szerzett diplomát és bizonyítványt elfogadják? Csak az egyik tud németül. Itthon nem tudnak elhelyezkedni, érdemes kimenni, és ott letelepedni? Még nincs semmijük, lehet ott 0-ról kezdeni?

Egyáltalán van olyan ország, ahova mehetnének?


2011. júl. 11. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kérdésre válaszolok, szerintem érdemes. Ha más is mondhatok, akkor sajnálom, hogy megint egy pár, akik kiviszik a tudást:-( Amellett, hogy megértem.
2011. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes megpróbálnotok. Célszerű europass bizonyítvány kiegészítőt kérni (ezt lehet kérni bármilyen nyelven, amilyenre csak kell) és azt külföldön (Eu-s országokban) elfogadják. Nem nehéz a német nyelv, szerintem sokkal könnyebb kinn megtanulni, hamar bele lehet rázódni. Én azt mondom érdemesebb megpróbálni, kimenni külföldre, ha nem Németországba, akkor esetleg Ausztriába. Ha nem sikerül a szakmátokban elhelyezkedni, akkor sem vészes, mert akár mosogatós munkával is jól lehet keresni. A minimálbér 1275 euró Ausztriában, ennél már csak többet kaphattok. Sok sikert!

20/L

2011. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezzel sem lehet elhelyezkedni, akkor mivel lehet???


Szerintem is érdemes megpróbálni. Pár évre mindenképp, hátha addig itt is javul majd a helyzet. De ha a legnagyobb gyerek elkezd ott oviba, iskolába járni, akkor nagy a valószínűsége, hogy "végleg" kint maradtok. Ezt is szeretnétek?

2011. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nulláról bárhol lehet kezdeni.. de arra készlüjetke, ohgy nem leszegazerű és lehet mosogatsással kezditek a kintlétet.
2011. júl. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretnének kimenni, de sajnos itt nem kellenek. A fiúnak van német nyelvvizsgája, ezért gondoltak első körön Németországra, meg talán nincs olyan messze. Ausztriában nem tudom, van-e lehetőség.
2011. júl. 11. 16:06
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Gyere a Mercibe....
2011. júl. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt már ajánlották, meg az Audit is, de mindkettő miatt teljesen új életet kell kezdeni, akkor nem jobb lenne Németország? Bár ebben is gondolkodnak, de ott meg a fogtechnika bizonytalan.
2011. júl. 11. 17:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de Németország messzebb van, mint Ausztria, de ti tudjátok!

20/L

2011. júl. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze, de Ausztriában van rá igény? Ezt nem tudom.
2011. júl. 11. 18:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezt így nehéz megmondani. Nem garantálom, hogy a fogtechnikusi állásra nagyobb az igény, de..meg kell próbálni. Az is benne van a pakliban, hogy eleinte nem, de később sikerül elhelyezkedni vele, sőt az sem kizárt, hogy elsőre sikerülni fog! Mindenesetre kinn jobb a megélhetés, több a munkalehetőség. Sok sikert kívánok!

20/L

2011. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!