Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most végeztem a suliban, és...

Most végeztem a suliban, és mivel még nincs munkalehetőségem, elmegyek a munkanélküli hivatalba regisztráltatni. Mit kell magammal vinnem?

Figyelt kérdés
Egyáltalán hogy működik ez? Az ilyen szociális támogatások, meg hasonló dolgok?
2011. júl. 12. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

Tőlem csak személyi-lakcímet kértek, de elvileg el kell kérniük a végzettséget igazoló papírokat is. (gondolom egyszerűbbnek tartotta ha csak bediktáltatja, nem feltételezte, hogy Phd-t hazudok magamnak).


Kapsz egy kiskönyvet amivel majd vissza kell járnod, pár papírt hogy regisztráltak és nincs munkád, esetleg kifizetik majd a tb-det ha decemberig nem kapsz munkát.

Támogatást új regisztrálók nem kapnak.

2011. júl. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Én múlt héten voltam, személyi, lakcím-, taj- és adókártyát kértek, meg a legmagasabb iskolai végzettséget igazoló papírt.


Mondjuk az egy vicc, hogy (bár nem az ő hatáskörük, értem én, de akkor is) a tb-jogosultsággal kapcsolatban mennyire nem volt tisztában az ügyintéző.. Tb-s és apehos ismerőstől is tudom (és itt is olvastam), hogy a diák lejárta után 45 napig érvényes, vagyis december közepéig, ahogy az első válaszadó is írta. Így aztán ezt meg se kérdeztem, az ügyintéző viszont magától mondta, hogy mivel június közepén állították ki a diplomámat, így akkor megszűnt a jogviszonyom, tehát július végéig van tbm. Hiába mondtam neki, hogy ez hülyeség, sztem nem hitt nekem:)

2011. júl. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!