Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyedül àlló anyaként...

Egyedül àlló anyaként milyen juttatásokra számíthatok?

Figyelt kérdés
20éves vagyok ,most fejeztem be a sulit,nem volt még munkahelyem,anyukámmal és kiskorù testvèremmel élek egy háztartásban, ezért is kissé nehézkesen élünk meg. Ezért tudni szeretném hogy milyen megoldàst tudnàtok nekem ajânlani. 35 hetes kismama
2011. júl. 15. 06:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Anyasági, családi, gyes, meg tartásdíj az apától.
2011. júl. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egyedülálló anya vagy, egyedül a családi pótlékod lesz magasabb: 12.000.- helyett 13.700.-

GYES-t fogsz kapni a szülés után, ami 24-25e nettó, nem tudom a pontos összeget.

Egyszeri anyasági támogatás a szülés után, ha megjelentél

4 alkalommal a terhesgondozáson, ez idén 64.125.-

Az apát beperelheted gyermektartásdíjért -ha van apasági nyilatkozat egyszerűbb, ha nincs nehezebb és kb 6 hónap, mire ítélet is születik.

2011. júl. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezeket én is tudtam mert utána néztem. De valami olyasmi èrdekelne hogy munkaügyi általi tanfolyam szülés után vagy valami + kiegészités vagy munkanélküli juttatások. Utóbbira azt mondták hogy megigènyelhetem de nem biztos. ?
2011. júl. 15. 07:14
 4/13 anonim ***** válasza:
Amíg GYES-en vagy, a világon semmi más állami juttatás nem jár mellé. Munkaügyi központ által indított tanfolyamra jelentkezhetsz, kérdés, hogy bekerülsz e, mert nem egyszerű.
2011. júl. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%
Szép. Eszedbe nem jut, hogy dolgozz, szülöd a gyereket és várod hogy mások adóiból eltartsanak... Van egy tippem hogy milyen a bőröd színe.
2011. júl. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek az előttem szólóval.
2011. júl. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Gyere nézd meg a bőröm szinét és megtudod!! Magyarba nincs olyan szerinted akinek nincsen pènze,munkája. De utálom az ilyen fajgyűlölő embereket ha lehet titeket annak nevezmi! De kèzpzeld el fehér vagyok sajnos!!!Nem kell beleszòlni!!!
2011. júl. 15. 12:19
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
Nem baj, szüljed csak tizesével a gyerekeket a semmire, majd az adófizetők eltartják.
2011. júl. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%
Az meg hogy "sajnos" fehér vagy, elég sokmindent elmond arról, hogyan szocializálódtál. :)
2011. júl. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%

Megmondták neked, hogy mire számíthatsz, de neked az nem elég, még 10 bőrt le akarsz húzni az államról.Persze igazad van, ha adják, miért ne.

De ha mondjuk tanultál volna k.félés helyett, akkor nem az állástalanok táborát szaporítanád, hanem a dolgozókét.Mert hogy igen is lehet találni munkát ma is Magyarországon, csak persze nem lehet mindenki felsővezető, meg láblógató 300.000.-ért.Ma 10 állásajánlatot kaptam e-mailban, - én dolgozom!- de fogadjunk, hogy a munkanélküliek 98%-nak azok derogálnának.

Hiába háborodsz fel, mi jobban fellehetünk, mert a mi adónkból tart el titeket az állam.

2011. júl. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!