Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik siránkoznak, hogy nem...

Akik siránkoznak, hogy nem kapnak munkát x éve! , miért nem adják lejjebb a szintet?

Figyelt kérdés

Én nem hiszem el, hogy akár egy takarítói állást nem tud szerezni valaki, főleg ha fiatal az illető.


Itt gondolom arról van szó, hogy nem tartják magukhoz méltónak és nem is jelentkeznek ilyen munkákra. Csak akkor nem kéne siránkozni. Ti mit gondoltok erről?


2011. júl. 17. 11:10
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:

külföldi munkához:

1 . Nem mindenki teheti meg hogy csapot papot itt hagy mindent és kihúz

2. A kezdéshez is kell pénz: a kiutazás + 1 havi (jobb esetben azért 3 havi alibénz)

3. Mit csinálsz ha már dolgoztál egy hónapot és azok sem fizetnek? Bepereled? Ugyan már... kidobtál cc. 1,5 havi albérletpénzt és 2 utazási költséget... és már a béka segg_e alatt vagy de már kettővel

4. HA NŐ VAGY JOBBAN JÁRSZ HA ELFELEJTED A KÜLFÖLDI MUNKÁT (ugyebár)

5. Ha nincs alapfokú beszédkészséged akkor meg se forduljon a fejedbe hogy kimész...ugyebár ezt sem kell túlmagyaráznom...

2011. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
Részben igazad van kérdező, de csak részben. Rengeteg ember van, aki annyira szerencsétlen, hogy állásinterjún hebeg-habog, meg sem tud szólalni vagy ha mégis, akkor mond valami bődületes marhaságot, azaz nem tudja eladni magát. Nagyon kevés ember van, aki választékosan fejezi ki magát és tud helyesen írni. A válság miatt nagyobb lett a verseny a munkavállalók között, ezért nyilván csak a legjobbnak tűnő embereket veszik fel. Akkor viszont hiába végezné jól a munkát valaki, ha nem jut el odáig, hogy felvegyék.
2011. júl. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
10%

Én meg igazat adok a kérdezőnek.

Ez akkor is így lenne, ha nem lenne munkám, mert tudom, hogy pár hét, és találok.És sajnos még érettségim sincsen,(folyamatban van estin)csak egy okj-em.34 éves vagyok, már kamasz gyerekkel, és mégis egy műszakban 30 ember főnöke vagyok.

Egyszerű a trükk, jól kell eladni magadat.Én amikor ide jelentkeztem, az első interjún megmondtam kerek-perec, hogy nekem kell ez az állás, és kész!És megfogom mutatni, hogy megállom a helyemet.És láss csodát egy év nem kellett ahhoz, hogy főpénztáros legyek.

És én is azt veszem észre, hogy rettenetesen sok munka derogál az embereknek.Mert mutatni kell kifelé, hogy mi milyen jól élünk, közben meg korog a gyomruk, de egy operátori munka rangon aluli.Aki így gondolkozik, az meg is érdemli a munkanélküliséget.

Nem a legjobb állapotok uralkodnak az országban, de aki akar, az tud is dolgozni most is.

2011. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

Azt elhiszem, hogy kisvárosban és falun nehéz találni állást, de Bp-en nem így van. Én pl egy iskolában dolgozom és hónapokig nem találtunk a konyhára ált.isk, végzettséggel alkalmazottat, aki jött az meg pár hónap múlva elment, mert ő nem megy HACCP oktatásra (mh fizeti),pedig kapott bérletet kajajegyet, a kajája meg megvolt a konyhán. A fizetése 75 ezer volt, és ha elvégzi a sulit még kaphatott volna rá emelést, de nem ő inkább elment, miután HACCP vizsga nélkül nem foglalkoztathatjuk. Ráadásul kiderült, hogy közüzemi adóssága is van, ennek ellenére inkább kilépett.

Nahát ennyire akarnak nálunk, dolgozni, és szerintem ezeken nincs is mit sajnálni.

2011. júl. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
75 ezer volt a fizetése, hűha!Mekkora inspiráció :/
2011. júl. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Hát valóban jobb a 75 ezer helyett 0 Ft-ot kapni. Tényleg szuper hozzáállás! Erről beszélek...

2011. júl. 17. 20:26
 47/54 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a "jó nekem a 75000 -is,az is több a semminél" ,jobb hozzáállás lenne.De sajnos ebben az országban ez a furcsa hozzáállás dominál, a munkáltatók ezt jól ki is használják.


Elhamarkodottan vonsz le következtetést kérdező.Bizony a három szakmámmal elvállaltam rangon aluli munkát is, amihez semmiféle végzettség nem kellett ,nevetséges fizetésért.Kimondom őszintén:Nem igazán érte meg!

Nekem egyenlőre nincs tökéletes nyelvtudásom és beteg is vagyok, de amint lehetőségem lesz elvállalok egy nyelvtanfolyamot és lesni fogom a külföldi lehetőségeket.Mert tudod, a munkával nem lenne semmi bajom, de nem szeretnék éveket dolgozni olyan fizetésért, ami pár fillérrel több a semminél.


Amúgy van egy olyan sanda gyanúm, hogy munkáltató vagy és piszkálja a csőrödet, hogy nem akad ingyen munkaerő.

2011. júl. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta, hogy meg kell elégedni 10 évig a 70 ezres fizetéssel. DE igenis jobb a semminél ez a pénz, mert addig sem a tartalékokból fizeted az összes kiadásodat (ha van), vagy nem másoktól kell kölcsönkérned.


Közben lehet keresni más munkákat is, elmenni interjúra, ha behívnak. Nem kell egy helyben toporogni, de azt ne mondd nekem, hogy jobban megéri nem! elmenni munkába, mint 75 ezret kapni legalább átmenetileg.

2011. júl. 17. 20:55
 49/54 anonim ***** válasza:

Na igen, átmenetileg persze, hogy elmegy.Sőt, szinte természetes is, hogy átmeneti, hisz nem is tudom, létezik-e még olyan ember, akinek van szerencséje egy munkahelyen végigdolgozni az éveit.Tudod, az úgy működik, hogy hosszú, álláskereséssel töltött hónapok után végre felveszik valahová az embert, aztán többnyire a próbaidő után már ki is rúgják, mert a legtöbb munkáltatónak addig kell a dolgozó, amíg bezsebeli az utána járó támogatásokat.Mikor már nem jár utána több, akkor mehet.

A tetves, kapzsi munkáltatóknak köszönhető az áldatlan állapot .

2011. júl. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:

majdnem diplomásan elvállaltam egy operátori melót.

a fizu a béka segge alatt, de legalább becsületes munkából van, és nem segélyért kuncsorgok vagy élősködök valakin.


tény, h Bp. és itt könnyebb.

2011. júl. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!