Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri kimenni Ausztriába...

Megéri kimenni Ausztriába villamosmérnöknek?

Figyelt kérdés

Jó a fizetés arrafele?

keresett szakma ez ott?


2011. júl. 19. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
ausztriába még forgalomszámlálónak is megéri kimenni... persze. keress ilyen melót. de kell német nyelvtudás mindenképp. de amúgy biztos keresnek :)
2011. júl. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
keresett, igen. ha megvan a biztos, nagyon jó nyelvtudásod, akkor biztos találsz melót! Én informatikusként dolgozom Bécsben(még csak 3 hónapja) és 1700 € a fizetésem. Augusztus 1-től megkapom a határozatlan idejű szerződést, evvel pedig 1850 € nő a nettó fizetésem.
2011. júl. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Én is most informatikát tanulok aztán gondoltam h elvégzem a villamosmérnökit is.

Szabad kérdeznem 2. válaszolótól hogy az informatikának melyik ágazátaval foglalkozol?

2011. júl. 19. 21:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező! Szoftverfejlesztő vagyok. Bár nem kérdezted, de leírom hogy hogyan találtam a munkát.


Piszok nagy szerencsém volt, Bécsben voltam, éppen úgymond várost látogattam, vettem egy újságot, és a harmadik oldalon bukkantam egy egész oldalas álláshirdetésre. Azonnal megtetszett, visszamentem a panzióba ahol megszálltam, majd elküldtem az önéletrajzom és a motivációs levelem. És mivel van osztrák telefonszámom is(mobil), ezért felhívtak a hazautazásom után kb. 2-2.5 héttel hogy menjek interjúra(volt egy kis szakmai beszélgetés, tesztírás). Ezután mondták hogy majd visszajeleznek! És láss csodát, jeleztek, hogy ajánlanak egy 3 hónapos szerződést, elfogadtam. 2 hét múlva már kezdtem is. Aug 1-től pedig már határozatlan idejű szerződést kapok. Az első hónapban még társbérletben laktam, ma már saját "kuckóm" van. Nem nagy, de legalább nem osztozom senkivel.(40 nm2)

2011. júl. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönömn a válaszodat + hogy leírtad azt is amit nem kérdeztem!

Érdekes kis történet!

2011. júl. 19. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!