Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet megfelelő indok egy...

Mi lehet megfelelő indok egy rendkívüli felmondásra?

Figyelt kérdés

Munkahelyet szeretnék váltani, de attól tartok hogy a munkáltatóm le fogja dolgoztatni velem a felmondási időt, amit viszont egyetlen állásinterjún se díjaznak. Még nem beszéltem a szándékaimról a főnökömnek, így nem tudom, hogy mi lesz a reakciója, de sajnos úgy sejtem, hogy nem lesz olyan egyszerű ez a felmondás. Már arra is gondoltam, hogy felmondok még azelőtt, hogy munkát találnék és egy hónap alatt (felmondási idő alatt) csak találok valamit. Pár barátommal beszéltem a dologról és ők azt tanácsolták, hogy ha véletlenül le kellene dolgoznom a felmondási időt akkor mondjak fel rendkívüli felmondással. Utána néztem és a rendkívüli felmondást meg kell indokolni. Nem mondom, hogy nekem nincs okom felmondani, de nem tudom, hogy jogilag ez mennyire jó indoklás egy rendkívüli felmondáshoz.

-mondjuk ha több fizetést ajánlanak a másik helyen.

-vagy jelenthet e a munkáltatói részről munkavégzéshez szükséges tájékoztatás elmulasztását az hogyha amióta itt dolgozom személyesen nem is jött be ellenőrizni csak telefonon beszéltünk párszor... sőt nemhogy ő de senki sem jött ellenőrizni, és én meg teljesen egyedül dolgozok egy üzletben.

-vagy az elég indok e, hogy nem gondoskodik a tisztálkodási szerekről Pl szappan, fertőtlenítő szer, stb holott elvileg nekem kell tisztán tartani az üzletet


Válaszotokat előre is köszönöm.


2011. júl. 28. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Az első indok biztosan nem jó, de a második-harmadik együtt szerintem elfogadható - feltéve, hogy szóltál már miattuk.
2011. júl. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Már kb 2 hónapja könyörgök 1doboz sima hypó-ért, ami kb 50ft, de még azt sem kaptam meg. Itt már feladtam a dolgot. Azt meg, hogy nem jönnek ellenőrizni meg semmi, akkor sérelmeztem,amikor közölték, hogy valamit nem jól csináltam. Én erre csak ennyit tudtam mondani, hogy honnan tudnám, hogy hogyan kell csinálni, amikor nem is ez a végzettségem itt meg ki mutatná meg, amikor egyedül vagyok???
2011. júl. 28. 11:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel az indokokkal nem érdemes rendkívüli felmondással felmondanod. Ha a munkáltatód perre viszi az ügyet, nem nyernél vele szemben ilyen indokokkal és még a perköltség is téged terhelne.

Ha még próbaidőn vagy, nincs felmondási időd.

Ha már letelt a próbaidőd, akkor 30 nap a felmondási idő, és mivel te mondasz fel, kötelezhet a munkáltató, hogy az egészet ledolgozd.

2011. júl. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajnos sejtettem, hogy nem lesz ez ilyen egyszerű.... :(

Csak azt nem tudom, hogy mi lenne az egyszerűbb:

Valahogy eladnom magam a munkaerőpiacon úgy, hogy meg kell várni az egy hónapot, vagy előbb felmondani és utána keresgetni.

Nagy dilemma ebben a gazdasági helyzetben...

2011. júl. 28. 12:29
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom milyen korosztályhoz tartozol,de ha 30-on innen vagy még viszonylag könnyen el tudsz helyezkedni. Az sem mindegy, hogy mi a szakmád és milyen területen akarsz állást találni van-e arra igény a munkáltatók részéről. Ezen kívül az is befolyásolja az esélyeidet, hogy hol laksz mennyi időt szánsz az utazásra stb. 30 feletti életkornál már necces , 40,50 felett pedig szinte esélytelen, hacsak nem vagy számítógépes zseni és nem beszélsz 1-nél több idegennyelvet legalább középfokon.Amennyiben van induló tőkéd akár vállalkozó is lehetnél. Mindenképpen alaposan nézz körül a neten vagy ismerőseid között érdeklődjél különben csak munkanélküli leszel.(bocs most úgy kell mondani hogy álláskereső)
2011. júl. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ!

Jóval 30 alatt vagyok, tehát abban nem kételkedek, hogy nagyon értékes ember vagyok a munkaerő piacon. Egy fél éve élek Budapesten, így az elhelyezkedésemet ez is megkönnyíti. Viszont nem mondanám, hogy a végzettségem igen kelendő ma. Egy sima mezei OKJ-s asszisztens vagyok... ezzel nagyon nehéz bármihez is kezdeni. Vállalkozáson?... igen már gondolkoztam rajta, viszont sajnos nincs hozzá tőkém. Ami pedig elengedhetetlen egy ilyen terv megvalósításához. Egyenlőre megpróbálom a fizetésemet a Pesti átlagszínvonalra feltornázni, utána jöhet a gyűjtögetés, és utána a vállalkozás gondolatával is jobban merek majd játszadozni.

2011. júl. 28. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!