Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Holnap megyek bankba állásinte...

Holnap megyek bankba állásinterjúra. Szerintetek milyen kérdéseket tehetnek fel?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Az interjúztató azt kérte, hogy adjak el hatékonyan egy fehéren fogó tollat.
2011. aug. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen állás? Mert én is bankban dolgozom, de informatikusként valószínűleg nem azokat a kérdéseket kaptam, mint a tanácsadók vagy a HR-s
2011. aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Végzettségre, eddigi gyakorlatra, a családi körülményeidre vonatkozó kérdések gondolatom szerint lesznek.

Persze közben megnézik a megjelenésed (ha túl kirívó és túlsminkelt vagy nem szeretik, ha nagyon lezser: poló + farmer együtt az sem igazán nyerő). Megnézik az ápoltságod, a frizura rendezettségét.

Sokat számít, hogyan tudsz beszélni: érthetően, tagoltan, vagy hadarsz, esetleg csak motyogsz az orrod alatt.

Ezekből sokmindent leszűrnek, hogy arra, amire valóban fel akarnak venni, megfelelő leszel-e. (Amikor majd beletanulsz)

2011. aug. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudsz e effektiven kommunikalni. Sok pszihologiai kerdesek, amire azt gondolnad semmi koxe egy banki munkanak.
2011. aug. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy munkahelyi felvételin a jelöltek morális képességeire próbáltak következtetni egy kis teszt segítségével. A kérdés így szólt:

“Mész az úton az autóddal, amiben rajtad kívül csak egyetlen utas fér el. Hirtelen meglátsz egy buszmegállót, ahol hárman állnak:

1. Egy öreg néni, aki láthatóan a halálán van, orvosi segítségre lenne szüksége

2. Egy nagyon régi kedves barátod, aki egy ízben megmentette az életed

3. Álmaid nője (férfije), akibe első látásra szerelmes lettél.

A kérdés: melyiküket vinnéd el, ha tudjuk, hogy csak egyet választhatsz közülük?

Ha a nénit, akkor esetleg sikerül megmentened az életét.

Ha a régi barátod, akkor visszafizetheted neki a régi tartozásodat.

Ha álmaid partnerét, akkor esetleg egész hátralevő életedet boldogságban töltheted.”

A teszt eredményes volt, felvették az egyik jelöltet, holott nem szabályos választ adott. A válasza így szólt:

“Megállnék, odaadnám a régi ismerősömnek a kocsikulcsot, hogy vigye el az öregasszonyt a kórházba, én pedig álmaim nőjével megvárnám a buszt."


Viccet félretéve szerintem be kelett volna ma menj a bankba mondjuk összeszedni pár reklámujságot közben lecsekkolni ,hogy milyen emberek dogoznak ott és hogy néznek ki.Fiatalok tele sminkel kicsit idősebbek akiken egyáltalán nincs semmi smink.Elegánsan azaz kosztümben vagy icipicit lezserebben?

Szerintem is sok kérdés lesz ,de az eddigi munkahelyeket 100% fogják kérdezni és azt is ,hogy miért hagytad őket ott(esetleg küldtek el..)

Sok sikert kívánok!

Pár link ami talán segíthet


[link]


[link]

2011. aug. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
azt hogy amúgy te kinél bankolsz?
2011. aug. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!