Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vállalkozók! Mennyi volt a...

Vállalkozók! Mennyi volt a múlt havi bevételetek, és abból mennyi ment az államnak?

Figyelt kérdés
Milyen területen dolgoztok? Köszi a választ!
2011. aug. 4. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ezeknek a komcsiknak én nem fizetek egy petákot sem.


megy minden feketén. így mindenkinek jobb. a megrendelőnek azért mert meg tudja fizetni a munkát, nekem meg azért mert így legalább van megrendelés.


Majd, ha gazdagabbak lesznek az emberek, akkor az állam is kaphat egy kis részt a pénzből.


Egyelőre inkább kihagyjuk őket. Lopnak maguknak eleget így is.

2011. aug. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Előző zseni, amit ti nem fizettek be, azt megfizettetik a bérből élőkkel, elveszik a kismamáktól, kórházaktól, az iskoláktól, stb. Egyébként remélem nem használod az adófizetők által fenntartott utakat, és nem hívsz mentőt, tűzoltót sem és még folytathatnám a sort.
2011. aug. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

kedves második válaszoló.


neked örömmel dolgozok számlára.

nem lesz sokkal drágább mint nélküle, nagyjából 20+25%.


örülök, hogy te meg tudod fizetni ezt a kis államnak juttatott pluszt.


Én is így csinálnám, hidd el.


De azért nem fogok csődbe menni, mert az elveim nem engedik meg a számla nélküli munkát.


Ha az ügyfél nem akar áfá-t fizetni, nem kényszeríthetem rá.


Márpedig 10-ből 9,5 nem akar.


Ez van.

2011. aug. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én aláírom, hogy az állam tényleg az utolsó bőrt is lehúzná az emberről, de az eszembe se jutna, hogy abszolút ne fizessek semmit, főleg azért, amiket az előző írt: ha mindenki így tenne, még ott sem tartana az ország ahol most. És minél feketébb a gazdaság, annál többet kell lehúzni azokról, akik tényleg fair módon adóznak.

Én leginkább azokra a vállalkozói bérekre lennék kíváncsi, aki egyéni vállalkozóként dolgozik, van engedélye, pl. biztosításokat köt.

2011. aug. 4. 16:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Más kérdés, hogy meg tudod és más kérdés, hogy meg AKAROD-E fizetni. Szerinted aki keres 80-90 bruttót, annak jól esik, hogy levonják? Vagy annyira baromira sokat keres, hogy úgy van vele, hogy á, persze vigyétek, majd én fizetek mindenki helyett! Csak neki nincs VÁLASZTÁSA, tőle levonják és kész.


Egyébként nem a te hibád nyilván, a rendszer a rossz, ami megengedi, hogy egyesek fizessenek adót, míg mások nem. A megoldás az lenne, hogy MINDENKI fizetne egy KEVÉS adót, és akkor senkinek nem lenne gond megfizetni a számlás munkát.


Ez lenne a normális.

2011. aug. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"..........Ez lenne a normális"


Tökéletesen egyetértünk.


Ez nekem sem jó. Gondoljunk csak arra, hogy amit én veszek meg azokra fizetek Áfát, visszaigényelni meg nem tudom, mivel nincs kimenő számlám.


A fehéredésnek az egyetlen módja az lenne, ha a szolgáltatások Áfa kulcsa 0% lenne.


Elég, ha csak a termékek után fizetünk.


Így már sokkal inkább kérnének számlát az emberek, hiszen már csak minimálisan kerülne többe nekik úgy a munka.


Amíg marad az Áfa így ahogy van, marad a feketegazdaság is.

2011. aug. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezekkel nagyjából egyetértek, mármint, hogy ráférne erre az egészre egy nagy reform. De arra lennék kíváncsi, hogy ennyi járulék után mennyi marad a vállalkozó zsebében? Mondjuk, ha keres 200 000 Ft-ot.
2011. aug. 4. 16:44
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"ennyi járulék után mennyi marad a vállalkozó zsebében? Mondjuk, ha keres 200 000 Ft-ot."


ok, mondjuk legyen ez egy egyéni vállalkozó az egyszerűség kedvéért:


200.000Ft bevétel


- Áfa 40.000

Így a számított szja alap 160.000*1,27=203.200Ft



- Szja 16% 32.512Ft

- nyugdíjjárulék 10% 17.069Ft

- egészségbizt.és munkaerőpiaci jár. 7,5% 12.802Ft



Tehát a havi nettód: 97.617Ft


És akkor nem volt semmilyen költséged, a számlaértéked tisztán munkabér volt.

2011. aug. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó! Tehát kevesebb, mint a fele maradna a zsebemben.
2011. aug. 4. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!