Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem lehet olyan megoldás...

Miért nem lehet olyan megoldást találni végre, hogy a vállalkozók valóban legálisan foglalkoztassák munkavállalóikat, valóban adjanak bérezést az elvégzett munka után?!

Figyelt kérdés
Épp ideje lenne már ezt a problémát kormány szinten orvosolni....!
2009. jún. 30. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
19 éve így élnek a vállalkozók, senkinek nincs már hozzá se kedve se anyagi tehetőssége hogy ezt megtegye! Szerintem ha az ország helyzete javulna,és az emberek jobb anyagi helyzetben élnének akkor lenne esély a teljesen legális adózásra.Én álltam már mind a két oldalon(munkaadó-munkavállaló),és az a tapasztalatom, hogy pillanatnyilag egy kisvállalkozásnak szinte lehetetlen megélni ha mindent korrektül elszámol leszámláz leadóz!!!Jó lenne ha a parlamentiek elnyernék végre az emberek bizalmát, és ezért jól meg is dolgoznának!
2009. júl. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
19 éve... Biztosan megbotránkoztató, de éppen legfőképpen emiatt a sajnálatos jelenség miatt szerintem kellett a fen*nek ez a rendszer 1989 óta! Ismerőseim közül sokan elmennek dolgozni és mi az, hogy a vállalkozó ígérete ellenére nem fizeti ki őket?!!! Ja, és még be sem jelenti őket! FELHÁBORÍTÓ! FELHÁBORÍTÓ MÉG INKÁBB AZ IS, HOGY UGYANAKKOR A KORMÁNY ILLEGÁLISNAK TARTJA A FEKETE MUNKÁT... Ez egy mocs*s helyzet és legfőképp a kormány tehet erről! A létbizonytalanság, az elszegényedés szintén kellett a fen*nek 1989 óta!
2009. júl. 3. 16:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Most akkor leírok még egy problémát amit vállalkozókkal szemben alkalmaznak manapság a hatalmas beruházó építtető cégek közössen, és ez tesz be igazán a magyar építőipari vállalkozói társadalomnak.

Mint már írtam fentiekben én vállalkozni is próbáltam többször is jelen pillanatban is hiszen érzem magam tömören annyira jó megbízható szakinak hogy levezessem az általam elvállalt munkákat a megrendelt időben minőségben de.....sajnos itt magyarországon (szándékosan kisbetűvel írtam)direkt készakarva létrehozott falakban ütköztetik a vállalkozótat,csak sokan ezt nem látják át előre,és ezért belefutnak olyan nagy munkákba amit nem tudnak első részfizetésig kb 60 napig finanszírozni....Ez egy nagyon komoly összeg amiről itt szó van egy kisvállalkozónak legalább is kb 3-4 millió forint hogy az embereket kb 10 főt, kitudja fizetni,és be is kéne őket jelenteni ugyebár, szerszámok, céges kiadások,és nem utolsó sorban saját családi életünk anyagi finanszírozása amíg meg nem jön az első 30 nap alatt kitermelt összeg 30 napos utalással jobbik esetben!

Most jön a lényeg, a nagy építkezéseknél annyira le vannak nyomva a négyzetméter árak mire hozzánk vállalkozókhoz eljut, hogy mi akik elvégezzük a piszkos munkát ott már az ár töredékéért dolgozunk. Ott ahol külföldi beruházó esetleg megfizetné a minőséget árban rögtön belép egy nagyobb cég a képbe hogy ő majd elvállalja és körülbelül az eredeti ár feléért szerencsésebb esetben kiadja nekünk alvállalkozóknak a munkát. Mondok egy példát a festésre merthogy az volnék. Teszem azt van 15000 négyzetméter felület glettelés-festés.Itt a négyzetméter ár 2000ft-ot üti négyzetméterenként ha az ember egyenesen tudná vállalni a beruházótól.Ezért az árért teljes minőségi garanciát tud bárki vállalni mert nem kell elkapkodni a munkát , megéri beleinvesztálni pénzt is hiszen szép haszonnal tud dolgozni az ember,és még a bejelentést is meglehetne oldani persze nem ilyen magas adókulccsal!!!!(Többet keres az állam egy átlag emberen mint maga a munkavállaló!!)Nos folytatom abból a 2000 ft-os négyzetméter árból jobb esetben 600-900 forint jut a vállalkozónak, mivel minden esetben belép fölénk egy kivitelező cég aki nem hogy leveszi a sápot rendesen az árból, de még nem is vállal anyagi biztosítást feléd, sőt mindig egymásra verik a balhét a beruházóval ha 60 nap után rájuk mersz szólni hogy már anyagilag nagyon kivagy és hogy fizessék ki az első már réges-régen esedékes résszámládat.......És ezt így húzzák halasszák mind addig amíg már a pénzed után futsz csak, és elmegy a kedved mindentől mert anyagi bizonytalanságban vagy,és legrosszabb esetben az embereket sem tudod már kifizetni(hozzáteszem ezt nagyon elítélem, én sosem tennék ilyet az emberekkel mert ezt én is átéltem sajnos,de ki nem az építőiparban.) Úgyhogy ezúton szólnék az e-fajta cipőben járó vállalkozókhoz az első legyen mindig az eberek fizetése, mert ők termelik a pénzt. Az alkalmazott pedig tegyen meg mindent hogy a vállalkozónak legyen mit elszámolni mennyiségben minőségben legalább ezzel ne hátráltassák egymást mert ebből élünk mindannyian!!!!!!!

2009. júl. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ. Én személy szerint nem voltam még érintett, viszont a párom sajnos nagyon is. A vállalkozó akinél dolgozott, mielőtt kezdte a párom a munkát, elkérte a kiskönyvét, amit soha nem adott neki vissza. Azt mondta, bejelenti legálisan, ahogy kell. Ebből sem lett semmi. Plusz a bérét sem fizette ki. Eddig 2 alkalommal fordult ez elő röpke 2 év alatt! Ezért vagyok - az ő és még sok más ugyanebben a cipőben járó - pórul járt ember nevében felháborodva, hogy ilyen mocsk*s dolog előfordulhat! Sőt mi több: az egyik mocsk* vállalkozó még meg is fenyegette a páromat, mert kérte tőle a jogos fizetését, elvégre dolgozott nála a forró kánikulában becsülettel. Egyszóval ami itt ezen a téren megy ebben az országban, az már minősíthetetlen! És maga a kormány tehet erről, de ezt véletlenül sem látná be, hanem olyan, mint az én butácska kolléganőm, a saját süket dumájával takarózik, hogy márpedig a fekete munka illegális! Tegyen már a kormány végre ennek ellenére, ne csak a süket dumát nyomja, hogy illegális a fekete munka. Igen az, ez tény, de ehhez magának a kormánynak kéne változtatásokat eszközölni, hogy ne legyen fekete munka és pláne ne a szerencsétlen melósokkal toljanak ki leginkább!!!!
2009. júl. 6. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!