Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van, hogy állásinterjú...

Miért van, hogy állásinterjú után, mikor közlik hogy nem vesznek fel, nem indokolják meg, kérésre sem? És ha személyesen megyek valahova, mindig azt mondják: "A neten jelentkezz! " Jelentkezek azután a neten, de b. znak válaszolni. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos, ez a jó öreg emberi tahóság...tudják, hogy mennyire kevés a munkahely, és megtehetik hogy gciznek a szerencsétlen álláskeresővel.


Az ilyeneket irtani kellene.

2011. aug. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
biztos nem tetszet nekik valami, esetleg nem voltál szimpatikus, és tudják hogy rajtad kívül még jó pár ember van akinek kéne ez a munka is, így tudnak válogatni nem is keveset.
2011. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy egy pozícióra jelentkeznek 200-an, amiből kb 50 megfelelne. Nehéz elmndani 49-nek, hogy mi miatt nem ő az az 1, akit felvettek.


A törvény sok megkülönböztetést tilt, pedig a munkaadó le tud vonni következtetéseket olyan dolgokból, mint a nem, származás, családi háttér, dohányzás, lakhely közelisége, végzettés stb.


Pl ha én munkaadóként látom, hogy te külső fórumonok problémázol, akkoz az jelentheti nekem azt, hogy többet gondolsz magadról, mint ami (van pont annyit ahelyett, hogy kevesebbet gondolnál) és esetleges tárgyalásakon próbálsz többet elérni, mint amit kínálni szeretnék, míg egy jobban megalkuvó emberrel jobban járok.

2011. aug. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy valójában nincs munka, csak PR ból hirdetik, meg nehogymár a konkurencia azt gondolja, hogy szarul meg a bolt.


Vagy adatgyüjtés a céljuk, statisztikához (eladják az adatokat kimutatással foglalkozó cégeknek, munakerőkölcsönzőknek)


Vagy már megvan az ember a melóra, csak még nem publikus a dolog.


Vagy megvan az ember, de nem biztosak benne, hogy beválik emiatt még 2-3 jelöltet talonban tartanak pár hétig amig eldől hogy bevállt e az új ember.

2011. aug. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megindokolni, meg azért nem szokták többnyire, mert van, hogy ez nem is egy ember döntésén múlik hanem 3-4 én is, és nem szeretnek más nevében beszélni, nehogy aztán valahonnan visszahallja az egyik.


Továbbá ciki lenne azt mondani, hogy bazz ember túl sok a fizetésigényed ennyire nem megy jól a bolt.


vagy egyszerűen nincs jelentősége a lényeg, hogy nem vesznek fel.


Én megfigyeltem hogy önéletrajznál sokat adnak a helyesirásra a külcsinyre (mintha bármit számítana) de csak mert unatkozó begyöpösödött agyu hr esek ülnek ott ahol nem kéne, és így ezekmiatta "szűrők" miatt el sem jut a pályázatod ahhoz a kulcsemberhez aki valójában majd a fizetésedet adná.


Nekem is volt már olyan céggel dolgom, akiknél nem lehetett áttörni a rohadt titkárnőn az igazi főnökig.


Továbbá oylannal is, ahol én elmondtam valamit (amit hiba volt őszinte voltam) és ők meg belemagyaráztak egy klisét egy sablont az meg már egyiket sem érdekelte, hogy valójában egyáltalán nem is amiatt jöttem el az előző helyről.


Szóval oda se figyeltek arra amit mondok, hanem hoztak egy előitéletet magukban aztán simán átlapoztak rajtam.


Ilyen is van.

2011. aug. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja meg még olyanak is voltam a fültanuja, munkahelyen, hogy valakit azert nem vettek fel, mert egyszerűen nem tetszett a fényképe (hallottam ahogy elkezdték cikizni, mert sötétebb a bőre)
2011. aug. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Szóval ez egy általános jelenség akkor, ki vagyok szolgáltatva, vagy sokkal jobban föl kell kössem a gatyát, pofátlanul hazudjak milyen jó vagyok a munkára.

Sajnos egy ideje téma nálam az álláskeresés, és bőrzéken meg azt látom micsoda nagy felfújás van: karrier, színes prospektusok, vidám arcok, lobogó nyakkendők.

Közbe meg egy szó sem igaz ebből, maffiaszerű a rendszer.

És valóban, siránkozni könnyű, ahelyett hogy ezt az energiát megélhetésre fordítsam, de akkor is kib....s ez, egyetértek jónéhány hozzászólással.

2011. aug. 6. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!