Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kiválthatom e a start plusz...

Kiválthatom e a start plusz kártyát?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok és kiváltottam a start kártyámat, mert munkát kaptam és kellett hozzá.De a munka előtti napon, felhívtam őket,hogy akkor holnap 8ra menjek ugye?Erre közölték, hogy bocsika nem vettünk fel végül senkit.És a startkártyám addig lejárt!Azóta sincs munkám és nem tudom kiválthatom e a start plusz kártyát, hogy astartot már "elhasználtam", van összefüggés a kettő között?
2011. aug. 6. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:

"Pályakezdő vagyok és kiváltottam a start kártyámat, mert munkát kaptam és kellett hozzá.De a munka előtti napon, felhívtam őket,hogy akkor holnap 8ra menjek ugye?Erre közölték, hogy bocsika nem vettünk fel végül senkit.És a startkártyám addig lejárt!"

Meddig járt le? 2 évig érvényes.

Mikor váltottad ki?

Mióta vagy regisztrált álláskereső?

2011. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2010 július elején váltottam, és az új törvény szerint ennek az ideje ' év amíg felhasználhatom, régebben lehetett 2 évig.Így Július 3 án lejárt.Regisztrált álláskereső most vagyok két éve.Tehát az időm a munkaügyinél megvan, ezekkel tisztában vagyok, de kiválthatom e annak ellenére, hogy startkártyám volt már ami egy hónapja járt le.
2011. aug. 6. 19:29
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocs elütöttm:szóval 1 év
2011. aug. 6. 19:30
 4/6 anonim ***** válasza:

2010 január 1 előtt kiváltott kártyáké 2 év volt, azóta a diplomásoké 1 év, a többieké 2 év maradt.

Mivel a te start kártyád már nem érvényes, és rendelkezel a szükséges álláskeresőként regisztrált idővel, kiválthatod a start plusz. Az nem számít, hogy volt start kártyád, az a lényeg, hogy most nincs.

De ennek az ideje is a kiváltástól "ketyeg", úgyhogy csak akkor váltsd ki, ha már van munkaszerződésed (elméletileg azt munkába állás előtt meg kellene kötni)

Viszont december 31 előtt mindenképpen váltsd ki, mert január 1-től megszüntetik a start pluszt és a start extrát is.

2011. aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hmm na ez megint egy igazán érdekes dolog, hogy főiskolát végeztem és a nő az apeh irodában azt mondta, mivel nyelvvizsgám nincs meg így középfokra adják ki a startkártyát.De az ideje mégis egy év volt.Na mindegy a lényeg , hogy lejárt.És akkor még december előtt kiváltom, hogy legalább ennyi plussz legyen az álláskereséshez.
2011. aug. 6. 21:25
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. aug. 6. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!