Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kiváltsam a start kártyát?

Kiváltsam a start kártyát?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be a középiskolát és egy évig dolgozni fogok. A főnököm azt akarja, hogy váltsam ki a start kártyát. Én jövőre viszont egyetemre szeretnék járni nappali tagozaton és nem tudom hogy az egyetemi évek után kiválthatom e még egyszer?
2011. aug. 29. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszer válthatod ki és 2 évig érvényes.
2011. aug. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézd:

A főnököd simán megteheti, hogy felvesz valaki mást, aki kiváltja a startkártyát.

"jövőre viszont egyetemre szeretnék járni nappali tagozaton": az, hogy fogsz-e járni a jövő zenéje: felvesznek/vagy sem; vagy közbe jön valami ami miatt nem mehetsz....

"az egyetemi évek után kiválthatom e még egyszer?": ez minimum 6 év (1 év meló, 5 év egyetem) Hogy akkor mik lesznek a startkártyás feltételek, most még senki nem tudja. Az is lehet, hogy nem is lesz start kártya.


Én a helyedben kiváltanám.

2011. aug. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

csak egyszer lehet kiváltani, kivételet képez ha megrongálodik vagy elveszik. Alap és közepf. végzettségűeknél, ill ha alap, és középf végzettséggel nem rendelkezik 2 év, felsőfokú végzettségnél 1 évig érvényes, illetve itt még az életkor is számít de gondolom 18-19-20 éves lehetsz szóval most mindegy. Ezek alapján 1 évig használod fel és 1 év elvész, mert nem használod és onnantól kezdve pörög az idő hogy kiváltod az apehnél függetlenül attól hogy van e munkád vagy sincs.


Változhatnak ez tény, viszont én kiváltanám ha ezt kéri a főnök, viszont úgy váltsd ki hogy utána nincs lehetőség újra igényelned. csak egyszer lehet igényelni!!!!


A fönököd kedvezményekhez juthat, ezért ragaszkodik a kiváltáshoz, és ha nincs különösebb ok hogy téged alkalmazzon(pld páratlanul jó munkaerő vagy, esetleg rokon) akkor elképzelhető hogy olyan embert keres aki hajlandó kiváltani. Szerintem nem túl jó benyomás ez a hezitálás se, váltsd ki, nem könnyű munkát találni, 1 év alatt még sokminden fog változni.

2011. aug. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tegyük fel, felvesz startkártya nélkül, akkor később se válthatod ki, hiszen akkor meg már nem leszel pályakezdő, mivel már volt munkaviszonyod - vagy rosszul tudom?
2011. aug. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok!

utolsó! így van, pontossan, csak az válthassa ki aki első ízben létesít jogviszonyt(kivételt képeznek pld a nyári szünet alatt szerzett jövedelem)

és ahogy írtam a hezitálás nagyon rossz benyomást kelt, függetlenül a munkakörtől, érdemes lenne elfogadni, de döntsd el te

2011. aug. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!