Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lemondhatok az állásról, ha...

Lemondhatok az állásról, ha csak tíz perces volt az interjú?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el munkát keresni, így nincs még interjúzásban tapasztalatom. Összesen eddig két interjún voltam.


Az első egy 35-40 perces beszélgetés volt, ketten voltak bent velem, mind a két hölgy jegyzetelt közben, és látszott, hogy ők is felkészültek a kérdésekkel.


Viszont a második interjún mindössze tíz percet szántak rám, és csak az interjúztató volt bent. Ismertette a hölgy az intézményt, megkérdezte, van-e kérdésem (az előbbi helyen ez csak a beszélgetés végén hangzott el), feltett két sablon kérdést (meséljek kicsit magamról, és a családomról), és ennyi volt az egész.

Ezt mire véljem?


Mindkét interjú közalkalmazotti státuszhoz kapcsolódott.


Lehet, hogy a második helyen már meg is volt az emberük a munkára, csak kötelezően mindenkit meg kellett hallgatni?


2011. aug. 6. 22:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kinéztek, mert nincs két gyereked??Eddig csak olyanról hallottam, hogy azért nézték ki, mert gyereke van, vagy szeretne a jövőben.

Menjenek az anyjukba!Ezeknek semmi sem elég jó! Ami esetleg mégis megfelel nekik, a is csak azért, mert a zsarolás lehetőségét látják benne.Undorító mind.

Bocsánat , hogy így fogalmaztam, de szebben nem lehet.A munkáltatók hozzáállása vérlázító!

2011. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

szerintem csak meg akartak ismerni, hisz minden cég szereti tudni hogy kivel is fog dolgozni.Az eslő körben a részletekre tértek ki, a másodikban pedig a személyedre.Kiváncsiak voltak milyen a kommunikációd meg ilyenek.Ez még nem jelent semmit,se jót se rosszat.Sajnos sok helyen nem mondanak semmit.Sajnos a legtöbb helyen úgy működik(ahol csak 1-2 embert keresnek), hogy végighallgatnak mindenkit és végül összegeznek, hogy kinek milyen végzettsége van,gyakorlata, milyen személyiség.Önéletrajzot adtál le?

Ahol több embert is felvesznek, ott álltalában megmondják ha nem tartanak rá igényt.

2011. aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Közalkalmazotti állás, tehát nekik csak egy ember kell, meghatározott időre. Beadtam a pályázatomat (önéletrajzzal), ezután hívtak be interjúra.
2011. aug. 10. 12:18
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem Tiéd az állás. Egy jó önéletrajzból is le lehet szűrni a hozzáállást, de még inkább a kísérőlevélből. A személyes elbeszélgetés csak több jelentkező vagy eltérő szakmai tapasztalatnál szükséges.


Az első helyre nyilván több pályázó volt, a másodiknál boldogok voltak, h bejött valaki. Ez talán nem az a pozíció amit mindenki ismerőse betölthet.


A kis cégek munkáltatói nem normálisak. Gyakorlatszerzés címén 1Ft "bérért" vállaltam volna munkát (heti 4 órában) persze komolyan, számlaképesen. Mégsem kaptam meg, mert egy másik cégnek közelebb volt a telephelye így vele kötöttek karbantartási szerződést 20ezerszer drágábban.

2011. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!