Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Belátható időn belül (pár év)...

Belátható időn belül (pár év) javulhat a tanárok helyzete?

Figyelt kérdés

Nekem minden vágyam, hogy tanár lehessek a jelenlegi középiskolámban, annyira szeretem, és tanítani is imádok, úgy érzem, ez az életem értelme.

De mégis van egy "taszító" ok...: tudomásom szerint egy pályakezdő tanár örülhet, ha 100 ezret kézhez kap, míg egy karrierje csúcsán álló is csak kb 130 körül...

Ez eléggé szomorú helyzet, pedig tényleg ez lenne az álmom, de ebből az összegből nem is lehet megélni sehogyan sem...:(

Olasz-francia-német szakos szeretnék lenni egyébként.


2011. aug. 9. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Ja, meg örülhetsz, ha nyugdíjas korodra nem készítenek ki idegileg a degenerált kispatkányok. Ha rászólsz a gyerekre, vagy megver, vagy megsértődik és másnap jön apuka-anyuka pofázni.

Gyökeres változás kell, hogy a tanárok visszaszerezzék a tekintélyüket, mivel Európában nálunk a legnagyobb az iskolán belüli erőszak.

2011. aug. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Ja, emellett persze eltörpül az a tény, hogy csak 100-130 ezer a fizetés.
2011. aug. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Egyre kevesebb a gyerek (de ezeken belül egyre nagyobb arányban vannak cigány purgyék, akikről a kelet-magyarországi tanárok tudnának mesélni), ráadásul egyre több tanár végez.

Az külön "bónusz", hogy az ország csődközelben van, de arra van eszük, hogy digitális táblát (gondolom, hogy valamelyik politikus haverja/családja gyártja) tetessenek egy olyan iskolába, ahol télen fűtésre sincs pénz.


Gondolom látszik, hogy a jelenleg is siralmas helyzet kifejezetten sz@rabbá fog válni az idő előrehaladtával...

2011. aug. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

:(

és külföldön (pl. Németország?)

2011. aug. 9. 23:19
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Két dolog kell, és máris boldog tanár lehetsz:


1. Be kell kerülnöd egy elitgimibe, ahová motivált és tehetséges gyerekek járnak. Ezzel megkíméled az idegeid.

2. Jól kell férjhez menni, hogy a te kereseted nélkül is kényelmesen megéljen a család, és máris nem gond, mennyi pénzt viszel haza.

Egyébként meg nyelvekkel sosem fogsz éhen halni. Én is nyelvszakos vagyok, és vígan megélek belőle még munkaviszony nélkül is.

2011. aug. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én fiú vagyok. :D

Másrészt: az én gimim elég elitnek számít, és a tanári kar fele kb ide is járt gimnáziumba... :D

2011. aug. 10. 12:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Az a baj a tanár szakmával, hogy nemhogy anyagi, de még társadalmi megbecsülés sem jár érte. És a tanításon kívül van még rengeteg plusz feladat, ami nem mindig fér bele napi 8 órába. Mégis azt mondom, nyelvszakot érdemes elvégezni, főleg azokat, amiket írsz. De ugye tudod, hogy 3 szak az már nagyon durva? Melyik lenne az alapszak? Melyik egyetemben gondolkodsz? Mert ezeken kívül még pedagógiás órák is lesznek.

Visszatérve: a nyelvből meg lehet élni, úgy, hogy a gimis tanításon kívül bevállalsz mást is: különórát, fordítást, tanítást nyelviskolában.

2011. aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és hogy a kérdésedre is válaszoljak: nem. Biztos, hogy nem fog javulni, főleg nem ilyen H. Rózsák mellett. Az egészségügyben dolgozók helyzetét fogják előbb rendezni, aztán a védelmi szervekét.
2011. aug. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy javulna. De ha csak a pénz érdekelne a gimnázium után egy callcenterben 0 vezetői ambíció mellett itthon a 2-2,5 szeresét keresnéd, külföldön ugyan ebben a pozícióban 3-6x összeget.


Ha még vezetői képességeid is vannak akkor még x1,5-2

2011. aug. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jah, nyelvekkel KASZÁLNI lehet amúgy is, ha ügyes vagy.
2011. aug. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!