Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy pincér/felsz...

Mennyit keres egy pincér/felszolgáló Angliában?

Figyelt kérdés

Például mennyit keres egy

- kávézóban

- étteremben

- szállodai étteremben?


2011. aug. 11. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
A minimálbér 6.65 font, általában annyit. Plusz borravaló, ha van.
2011. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jah bocsi, óránként 6.65, nem egy napra:D
2011. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ebből Angliában körülbelül mire futja? Milyenek az ottani árak?
2011. aug. 11. 13:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt hallottam a lakás és a közlekedés drága, de pl a kaja meg ruha elég olcsó. De lassan személyes tapasztalatokat is tudok majd mondani. :D
2011. aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Futja mindenre, amire te akarod. Dolgozol egy héten mondjuk 50 órát, az 330 font körül van, havi szinten mondjuk adózás után megmarad neked 1000-1100 font. kb 400 a lakás rezsivel, kb 150 a közlekedés, még 150 a kaja, és még mindig marad neked 3-400 font amit arra költesz amire akarsz.


A közlekedés valóban brutál drága, szóval éppen ezért érdemes minél beljebb keresni lakást. Lehet hogy egy picivel a lakás maga drágább lesz, de a közlekedésen bőven visszanyered. De azzal is lehet mondjuk spórolni, a bliccelés mondjuk ott egyáltalán nem játszik, csak egy vonalon (DLR:D).


A kaja olcsóbb mint itthon, mert Angliában az alap élelmiszereken nincs ÁFA.


A ruhák is valóban nagyon olcsók, vannak ismerőseim akik direkt csak vásárolni járnak ki, még repülőjeggyel együtt is megéri, szóval ennyire.


Angliában nagyon sok pénzt is el lehet verni, de nagyon kevésből is meg lehet élni (én mondjuk Londonban laktam 4 évet, tehát én csak azt ismerem.)


A vidéken olcsóbbak a házak és a közlekedés is, viszont kevesebb a munkahely.

2011. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: Várom a személyes beszámolót is. :)
2011. aug. 11. 14:06
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak: Ez jó hír, mert én eddig majdnem mindenkitől azt hallottam, hogy Londonban lehetetlen, mert annyira sokba kerül a lakás.

Kíváncsian várok ide még személyes tapasztalatokat, véleményeket az ottani életről, megélhetésről.

2011. aug. 11. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!