Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges még az életemben...

Lehetséges még az életemben hogy nagyon gazdag legyek?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem mintha mit tudom én nyernék a lottón, hanem saját kétkezi munkából megkeresni azt a pénzt. 17 éves vagyok Idén leszek végzős középiskolán, feltéve ha átmegyek 2 pótvizsgán. Nagyon hanyag és lusta vagyok sajnos, most is 2 tárgyból buktattak a többiből meg "átrugdostak". De a lényeg hogy szerény családban nőttem fel, létfontosságú dolgaink mindig megvoltak, "extrákat" pedig csak nagyon ritkán engedhettünk meg magunknak, és a szüleim azért is véres verejtékkel dolgoztak meg. Szeretném hogy később semmire ne legyen gondjuk, és minden t meg szeretnék nekik adni. Szerintetek mit kéne tennem? mit tegyek hogy megváltozzak? Van esély hogy valóra váltsam amit szeretnék?
2011. aug. 14. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Igen, lehetsz, bár ehhez több dolog (együttes) megléte szükséges:


- motivácó, hogy elhagyd bizonyos rossz szokásaidat (pl egy égető vágy, hogy gazdag legyél, amiért cserébe hajlandó vagy korán kelni és elvégezni a dolgod - pl tanulás - lustálkodás helyett),

- egy átlagosnál jobb állás VAGY egy vállalkozás indítása (és megfelelő menedzselése) ÉS/VAGY valamilyen jogdíjas termék kiadása (köny, hangCD vagy bármilyen infotermék stb),

- keresetedhez/bevételedhez képest visszafogott életforma (jóval kevesebbet költs mint amennyit keresel), és annak a megtanulása, hogy a félretett pénzt hogyan fektesd be.


Kb ennyi.


Elsőre olvashatnál pénzügyi intelligenciával kapcsolatos könyveket, pl

Út az anyagi függetlenséghez - Bodo Schafer,

Gazdag Papa, szegény papa - Robert Kiyosaki

4 órás munkahét - Timothy Ferris

Passzív jövedelem források - Robert G Allen

Robert J. Ringer - Milliókat érő szokások

2011. aug. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem akarlak elkeseríteni, de ha lusta vagy, akkor nem hogy gazdag nem leszel, de még egy átlagos életszínvonalat sem fogsz elérni.


Egy dolgot jegyezz meg, de nagyon: a sikerhez meg kell tenni azokat a dolgokat is, amihez nincs kedved. Nagy hazugság az, hogy a sikeres emberek csak azt csinálják amit szeretnek. Van része a munkájának amit szeret, de azt is megcsinálja amit utál és semmi kedve nincs hozzá. Ez így működik.


Mi az a kettő amiből pótvizsgázni mész?

2011. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Az első által ajánlott könyvek nem sokat érnek. Akkor való neked, ha nem vagy képes önállóságra. Ezeket a könyveket olyan emberek írták akik világ életükben nem csináltak mást csak könyveket írtak. Aki a valós üzleti életben boldogul, vagy szakmájában csúcsra ér, annak nincs ideje könyveket írni.
2011. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Előzőnek:


Mind az öt könyvet olyanok írták, akik már a szakmájuk csúcsán vannak, több sokmilliós/milliárdos vállalkozást felépítettek és remek tanácsokat adnak.


Ezek nélkül a könyvek nélkül szegényebb lennék, most pedig szuperszónikusan haladok a biztonság - kényelem - gazdagság felé.


Te olvastad ezeket a könyveket? Te sikeres vagy?

2011. aug. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Lehetsz. Én 30 éves koromra már az voltam, most vagyok 49, 4 gyerekem van. Persze kellett hozzá egy szabadalmaztatott eljárás amitől teljesen egyedi minden ami készül, kemény szellemi munka folyamatosan, hiszen a megrendelők újabb és újabb termékeket kérnek, és ezt meg is kell valósítani, ha az első akarsz maradni. Nem utolsósorban pedig nem árt ha valahonnan meg van az elején a kezdő tőke is. Nekem ezt egy külföldi üzletember biztosította, aki egyben a társam is. Szóval ha van kellő tudásod, szakértelmed, nem félsz keményen dolgozni, és ne adj Isten képes leszel valami olyat alkotni amit senki más nem tud, és kereslet is van rá, semmi nem lehetetlen. Csak ez neked nem fog sikerülni, amennyiben továbbra is hanyag és lusta maradsz. Akkor csak egy állandóan siránkozó, irigykedő ember maradhatsz mint itt a gy.k. nagy része.
2011. aug. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azok alapján amit magadról írtál, az adottságaid ideálisak ahhoz, hogy meggazdagodj. Az első válaszoló által ajánlott könyveket érdemes elolvasnod, de Kiyosakitól nem csak a Gazdag Papa, Szegény papát, hanem szép sorban az összes többi könyvét is. Milyen messze vagy a 18 éves kortól?
2011. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
4 hónap 3 nap
2011. aug. 14. 14:01
 8/13 anonim ***** válasza:
23%

"Mind az öt könyvet olyanok írták, akik már a szakmájuk csúcsán vannak, több sokmilliós/milliárdos vállalkozást felépítettek és remek tanácsokat adnak."


Rendben én hiszek neked. Leírnád, hogy melyek ezek a sokmilliós/milliárdos vállalatok? Konkrétan, cég névvel, hogy ellenőrízhető legyen.


"Azok alapján amit magadról írtál, az adottságaid ideálisak ahhoz, hogy meggazdagodj."


Mégis mik azok a tulajdonságok amit magáról leírt és ideálisak? A lustaság és hanyagság?!?!? Az hogy SZERETNE valamit az nem adottság, mindenkiben benne van.

2011. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Rendben én hiszek neked. Leírnád, hogy melyek ezek a sokmilliós/milliárdos vállalatok? Konkrétan, cég névvel, hogy ellenőrízhető legyen. "


Most vagy hiszel neki, vagy számonkéred. Hidd el, nem célja, hogy téged meggyőzzön. Ha nem hiszel neki, de érdekel a téma, utánajársz saját magad. Ha nem érdekel a téma, akkor meg minek fárasztod őt?!?

2011. aug. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Wikipedia-n szinte barkinek utanaolvashatsz.


Timothy Ferriss: BrainQUICKEN

[link]


Kiyosaki, és cégei:

[link]


Robert G Allen:

[link]

2011. aug. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!