Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyáruházban, pénztárban...

Nagyáruházban, pénztárban dolgozók, milyen volt a kezdetek kezdete?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy aki ilyen jellegű munkakörben dolgozik, milyen tapasztalati vannak/voltak kezdetben, amikor munkába álltak? Pl milyen volt az elő hét, hónap? Mennyi idő volt megszokni, az embereket, a pénzkezelést, a gépek kezelését? Idegesek voltatok-e vagy vagytok-e még a munkátokkal járó felelősség miatt? Voltak-e bakik? Nagyon szépen köszönöm előre is ha megosztod velem a saját tapasztalatodat.
2011. aug. 18. 19:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Az elején jó volt :D


Az első pár nap még elrepült, mert izgalmas volt. Nem izgultam, magam részéről élveztem, amennyire egy ilyen munkakört élvezni lehet. A pénztárgép baromi egyszerű, a pénzkezelés se egy bonyolult dolog, csak gyakorolni kell, meg ellenőrizni magad folyton :)


Nekem egyszer volt egy ezer forintos tévedésem (fél évet dolgoztam tesco-ban, diákmunkás voltam), azt levonták a fizumból, meg egyszer volt (elképzelésem sincs, hogyan) 5e Ft többletem, arról meg jegyzőkönyvet vettek fel :) Ezenkívül ilyen 10-100 ft os tévedésem, de legtöbbször inkább többletem volt (szintén ilyen hatalmas, 10-50Ft-os értékben, leginkább az otthagyott öt forintosokból.


Nálam az volt a lényeg, amire mindig figyeltem: MINDIG leszámolni a vevőnek a visszajárót (önellenőrzés is), illetve a 20e-ket elraktam a pénzek alá, a fiókba. Az elején egyszer 10e helyett majdnem 20e-t adtam vissza, onnantól kezdve eldugtam. 20e-t soha, senkinek nem kell visszaadni :)


A többi meg: gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. És nem árt, ha jóban vagy a kollégákkal, amennyire lehet, időnként életmentő tud lenni, ha a szomszéd kasszás megment, amikor elfelejted a kódot, vagy valamit elrontasz :)

2014. jún. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!