Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Maradsz a magánnyugdíj pénztár...

Maradsz a magánnyugdíj pénztárban vagy mész az állami nyugdíjrendszerbe?

Figyelt kérdés
Írd meg válaszodban hogy melyik nyugdíjpénztér tagja vagy és miért döntöttél úgy hogy maradsz, vagy úgy hogy mész.
2010. dec. 31. 13:43
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Az egyenlegem szinte egyenlő a nullával, de nem is csodálom mert havonta 20-at keresek tanlás mellett.

ING-nél vagyok.

2010. dec. 31. 13:51
 2/23 anonim ***** válasza:
Generalinál vagyok és maradok, mert kb 4 millám van ott.
2010. dec. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Maradok (Generali). Először is, hogy az alapok tiszták legyenek, fontos tudni, hogy sem az állami, sem a magánnyugdíjamból nem fogok megélni (ez ugyanígy igaz a 40-es korosztály minden tagjára és a fiatalbbakra is), és nem is azzal szeretném megoldani a jövőmet (ezt viszont sajnos még kevesen látják).

Inkább csak arról van szó, hogy mi lesz azzal a pénzzel, amit az én munkám után az én fizetésemből vonnak le "nyugdíjjárulék címen". A különbség pedig elvi. Azért a pénzért én dolgoztam meg, ne számomra vadidegen embereket támogassanak belőle, hanem engem és az örököseimet. Ugyanígy azt sem szeretném, hogy mások befizetéseiből kelljen nekem idős koromban élnem.

Az már csak ráadás, hogy az állami nyugdíjrendszer fenntarthatatlan. Nem is beszélve arról, hogy nem szeretek zsarolásnak engedni.

2010. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
OTP-nél vagyok, és visszamegyek az államiba... Már régebben is ki akartam lépni a magánnyugdíjpénztárból, de nem lehetett. Most így jó, mert semmit nem kell tenni, mégis kiléphetek. Minek fizessek és fizessenek utánam kétfelé?
2010. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

szvsz


nincs itt semmi változás


eddig se kaptál semmit


az a te pénzed, amit „kézbe kapsz”


ennyi


aki mást gondol, gondolkodjon el az alábbin:


Miért kötelező ez a rendszer???

2010. dec. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

+ azon is gondolkodjon, hogy évi 2%-os termelékenységnövekedés mellett, reálértéken 25 év alatt durván felére csökken az átlagos árszínvonal


reálértéken, pl. aranyparitáson, 250 éve, az ipari forradalom kezdete óta, folyamatosan csökkennek az árak (termelékenységnövekedés, technológiai fejlődés, hatékonyabb munkamegosztás, stb.) ,


a csökkenő árakat a fedezet nélküli pénzteremtés fedi el.


Ezen a ponton pillanatok alatt érthetővé válik, hogy miért kötelező ez a rendszer


És miért hívják „forced saving”-nek…


Még akkor is durván 50%-ot vonnak el tőled 25 év alatt, ha hozam lépést tart a fogyasztói árindex-el…

2010. dec. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

A „nyugdíjtőzsde” meg dettó hasonló mókusvakítás


A tőzsde elsősorban a fedezet nélküli pénzteremtés tükre…


Mit csinál az ún. „magán-nyugdíjpénztár”:

1. értékpapírt vesz – az árfolyamnyereség lényegében illúzió, monetáris infláció

2. államadósságba fektet (pótlólagos állami költekezés, magasabb árszínvonal + kamatostul beszedik ezt adóban…)



lényegében ugyanott vagyunk

2010. dec. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Magánnyugdíjpénztárban nem szabad maradni.


A nyugdíjalapod így jön össze:

- a fizetésed 1,5 (jövőre 2) %-át fizeted az államiba

- a fizetésed 8 %-át fizeted a magánba

- a fizetésed 24 %-ának megfelelő összeget fizet a munkáltató az államiba.


Eddig úgy volt, hogy a 8 után kapod a magánnyugdíjat, a többi után az államit.

Az új törvény szerint meg jövőre a fizetésed 8 %-a megy a magánba, a 26 %-a megy az államiba. De ha a magánban maradsz, akkor bár a 26-ot továbbra is fizeted/fizeti utánad a munkáltatód, viszont nem kapsz érte majd se nyugdíjat, se semmilyen egyéb juttatást.

Vagyis, ha a magán netán duplán vagy triplán teljesít, akkor sem kapod fele nyugdíjat sem, mint ha visszalépsz.

2010. dec. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ezt nem nagyon értem.

Igazából több nyugdíjjárulékot vonnak ha magánba maradok és kevesebb pénzt kapok kézhez?

2010. dec. 31. 15:36
 10/23 anonim ***** válasza:

Ugyanannyit vonnak, mint eddig (ill. fél %-kal emelik), de csak a 8 % után kapsz majd nyugdíjat, a 26 után járó államit nullázzák. Pont ezért van felháborodva az MSZP. Meg a népnek az a része, aki ezt képes felfogni.


A Jobbiknak lett volna még egy olyan javaslata, hogy ugyanígy menne minden, mint eddig, csak a magánba eddig befizetettet az állam visszakapná, és az állam vezetné egyéni (saját) számlán, ugyanúgy, mint a magán. De természetesen ezt sem vették be a törvénybe, mert akkor nem lehetne - bevallottan - 2 év alatt elkölteni a magánpénztárakból visszaáramló lóvét.

2010. dec. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!