Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákszövetkezet visszatarthatj...

Diákszövetkezet visszatarthatja a fizetésemet? Meddig? Milyen indokkal?

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Mi azt honnan tudjuk? Neked kell tudni, kinek mikor, mennyivel tartoztál/tartozol.
2011. aug. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jogilag kérdezem, hogy megtehetik-e? én meg nem tartozom senkinek, értelmes válaszokat kérnék....
2011. aug. 20. 23:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem értelmes választ kaptál. Jogilag megteheti, csak meg is kell indokolnia.
2011. aug. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, visszatarthatja. Mit mondtak, miért? És mióta tartják vissza? Ha írnál bővebb kérdést, nem kéne kérdezgetni, és sztem az első is azt értette (mint ahogy én is első olvasásra), h van valmilyen tartozásod feléjük, és emiatt vonnak valamit, és visszatartják.
2011. aug. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
csak nem értettem minek kellene tartoznom bárkinek is? a fizetésemet szeretném megkapni amit valahogy nem akarnak küldeni, de vannak más problémák is, csak nem értem ha semmi okuk nincs, csak azt mondják "utánanézünk" az mégis mi lehet és meddig néznek még utána...
2011. aug. 20. 23:27
 6/10 anonim ***** válasza:
"a fizetésemet szeretném megkapni amit valahogy nem akarnak küldeni, de vannak más problémák is" - például? a más problémák is a fizetésed késésével kapcsolatosak?
2011. aug. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kb másfél hónap a késés. először mert nem volt még munkaszerződésem, mert amit előtte kitöltöttem valami nem volt jó, de amikor meg másolatot akartam kérni a szerződésről nem adtak (nem értettem mi volt a baj, még nem lehet vagy mi volt a baja...) nekem meg rohannom kellett a buszomra.
2011. aug. 20. 23:29
 8/10 A kérdező kommentje:
a többi probléma az hogy másoknak sem annyit fizetnek mint kéne, van akinek van hiánya, oké, jegyzőkönyv, mégis többet vonnak le, meg bukózás, hazudozás, ilyenek. nem mernek rákérdezni, mert akkor legközelebb nem hívnak dolgozni, és még ennyit sem keresnének. azt mondják ezt le kell nyelni... de azt hiszem ezek után soha többet nem dolgozom ilyen szemeteken keresztül.
2011. aug. 20. 23:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezeknél valami nem korrekt! De nagyon nem!! Másfél hónap már kimeríti annak a fogalmát, amikor a munkavállaló is felmondhat rendkívüli felmondással nekik (bár tudom, a mai világban örülni kell minden munkának).


Hát én bemennék személyesen a helyedben!! Nem telefonon. És nyíltan, őszintén, de nagyon határozottan megkérdezném, hogy mi oka van, hogy másfél hónapja nem kaptam meg a fizetésemet.

2011. aug. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
bent mondták hogy utánanéznek. barátnőm a pw-nél pénztárazott, vele is ez volt, későn íratták meg vele a munkaszerződést mikor már dolgozott, mert rögtön ahogy hívták másnapra már menni kellett (amúgy betanulási időt is ki kell fizetni, vagy diákoknak nem? 2 napról van szó). aztán meg elhagyták a jogviszony igazolását, amiről nemhogy nem is szóltak, de még csak bocsánatot sem kértek. persze mielőtt ez kiderült már megígérték h 10.-ig megkapja, már minden oké, mert bement h utánanézzenek. mellesleg nem 1 emberét elhagyták, de persze ők mindent megtehetnek, minket meg aláznak. aztán végül megkapta pár kör ígéret és rohangászás után, majdnem 2 hónap után... szóval ők sem jobbak. miért tehetnek meg ilyeneket? hova írhatnék hogy ezek kiderüljenek? mert a tévében is csak az megy h tökjó, van diákmunka, jelentkezzen mindenki időben mert lemarad... nem csodálom, akinek van egy kis esze otthagyja ezeket, de azért a fokusz ezt is elmondhatta volna hogy úgy szivatnak ahogy nem szégyenlik. nem csak engem.
2011. aug. 20. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!