Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan oldjam ezt meg?

Hogyan oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra, álmaim állása lenne. Az első kör után visszaszóltak, hogy kedden várnak a második körre.

Igenám, de tegnap bedurrant a fogam, végül a szájsebészeten kötöttem ki, egy felső fog gyökerénél felgyűlt gyulladást ki kellett tisztítani. Varratszedés tíz nap múlva, még mindig eléggé fáj az ínyem és beszélni se tudok tisztán - a varrat is zavar.

Most találkoznék a leendő főnökömmel, eddig csak a HR-essel találkoztam. Gyakorlatilag beszédhibás vagyok a jelenlegi állapotomban.

Ilyen helyzetben még soha nem voltam, hogyan tudnám áthidalni?

Más időpontot sajnos nem tudok kérni, holnap zárják a procedúrát és a második körben bent maradt emberekből választják ki a végleges új munkatársat.


2011. aug. 22. 07:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el. Látni fogják, hogy érdekel a munka és nem tart vissza semmi. Az állást lehet, hogy nem fogod megkapni, de biztosan emlékezetes maradsz a számukra és ha lesz neked való munka legközelebb, biztosan értesítenek.
2011. aug. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el! Az pedig egyáltalán nem biztos, hogy az állást nem fogod megkapni. A tiszteletköröknél megemlítheted mi történt veled, véleményem szerint ez bárkivel előfordulhat. Légy magabiztos, neked semmi nem állhat az utadba! Egy kalappal…
2011. aug. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A fájdalommal tudok mit kezdeni, mert teletömöm magam fájdalomcsillapítóval. De a varrat és a húzódás miatt kásás a beszédem.

A HR-es már látott és tisztában van vele, hogy tudok normálisan is beszélni, de nem tudom mennyire lennének elnézőek, hogy most vis maior van.

Másik kellemetlenség, hogy még nincs 24 órája a műtétnek egyelőre sajnos kicsit szagos is a helye. Az orvos szerint 2-3 nap alatt ez el fog múlni. Talán megpróbálkozom szájvízzel.

Két dologtól félek: nem teszek így jó benyomást a leendő főnökömre így, illetve problémásnak fognak tartani, hogy még kb egy hétig ilyen beszédhibás vagyok, ami pont beleérne a betanítási időszakba (munkatársakkal ismerkedés, a helyi szokásokba beletanulás).

A varratszedést meg tudom oldani munkaidőn kívül, úgyhogy szabit az elején nem kellene kérnem (gyorsan szeretnének munkába állítani, ha én leszek a befutó).


No meg ilyenkor fennáll a felülfertőződés veszélye, amit az orvos mondott, nem tudom, hogy az ott dolgozók ezzel mennyire vannak tisztában és mennyire szólna bele, hogy lehet még egy köröm a szájsebészeten...


Esküszöm, egy törött lábnak jobban örülnék, mert azzal is kevésbé tűnnék problémásnak, pláne, ha bemankóznék az interjúra.

2011. aug. 22. 07:50
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az a fontos szempont kimaradt, hogy sok kommunikációt igényel a munka, tehát egész nap beszélni kell. Ami nem gond egyébként, sőt, de jelenleg nem erőltetem még itthon se a beszédet.
2011. aug. 22. 07:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne törődj azzal, hogy mi lesz. Hidd el, jobban jársz ha elmész, mert akkor mégiscsak pozitívan ítélnek meg, mintha nem jelensz meg. Ha ez a második kör, nyilvánvaló, hogy az elsőben már bizonyítottál. Ha meg a HR-es tisztában van vele, hogy mi történt veled, nyilván felkészíti a többi jelenlévőt...
2011. aug. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj el az interjúra.

Mivel a probléma nem állandó, hanem meggyógyul rövid időn belül, szerintem nem fogják negatívan számolni, ha korrektül tájékoztatod őket a helyzetedről.

2011. aug. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!